Binance bir DDoS saldırısının hedefi oldu. Binance'ın CEO'su [CEO] Changpeng Zhao [CZ], saldırının söylentilerinin birkaç saat önce yayılmaya yapmaya başlamasının ardından 29 Nisan'da haberi doğruladı.

Lider Bitcoin Borsası Binance’e DDoS Saldırısı – İşte Ayrıntılar

Binance bir DDoS saldırısının hedefi oldu. Binance'ın CEO'su [CEO] Changpeng Zhao [CZ], saldırının söylentilerinin birkaç saat önce yayılmaya yapmaya başlamasının ardından 29 Nisan'da haberi doğruladı. CEO bunun “rakiplerinin” işi olabileceğini belirtti.

“Bugünün erken saatlerinde, Çin alanlarımız hedefli DDoS saldırıları yaşadı ve kullanıcılar ağ erişiminde bir miktar gecikme ve kesinti gördü.

Saldırı modeline dayanarak, kendi algıladığımız rakiplerimizin çalışması gibi görünüyor.

Endişelenmenize gerek yok. Sistemler iyi. Fonlar #SAFU. ”

CoinNess'in bir raporuna göre, Binance’in diğer kurucu ortağı Yi He, 29 Nisan'da borsaya saldırı altında olduğunu WeChat grubunda uyardı.

Binance, 2020'de bir DDoS [Dağıtılmış Hizmet Reddi] saldırısının dördüncü kurbanı oldu ve CZ’nin açıklamasına göre mesaj, bu yılın başlarında DDoS saldırısının kendisi ile karşılaştıktan sonra OKEx’in ifadesine benziyor.

 Binance, OKEx gibi, saldırı modeline dayanarak bunun takasın “kendini algılayan rakipleri” olabileceğini iddia etti. Şubat ayında, Bitfinex de OKEx'ten birkaç saat sonra benzer bir DDoS saldırısıyla karşılaştı. İki örneği takiben, BitMEX’e yönelik bir saldırı doğruladı. OKEx ve Binance bu kötü durumla uğraşan bir rakip olduğunu iddia etse de, aynı saldırganlar yılın başından beri meydana gelen diğer borsa saldırılarının arkasında olabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ