Kripto para borsası Binance, AdvCash para yatırımı yoluyla Euro için yerel platform desteği ekledi.

Lider Bitcoin Borsası Binance Euro Desteğini Açıkladı

Kripto para borsası Binance, AdvCash para yatırımı yoluyla Euro için yerel platform desteği ekledi. Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, geçen hafta 8 Kasım 2019'da Rus Rublesi'ne destek açıklanırken platforma fiat para birimlerinin ekleneceğini belirtmişti.

Kripto Genişletme için Fiat

2019’un başında, Binance’in fiat’a kesinlikle desteği yoktu. Aradan geçen zamanda yedi fiat para birimine destek veriliyor.

Şimdiye kadar Rus Rublesi ve İngiliz Sterlini, Binance'in platform desteği verdiği en büyük fiat para birimleriydi. Euro’nun eklenmesi, Binance’in Avrupa’ya yayılma planlarının bir göstergesi.

Coinbase, son yedi yıl boyunca ABD pazarını yönetti. Binance ABD’nin lansmanı Coinbase’in Kuzey Amerika saltanatını sona erdirmek istiyor.

Bankacılık yasağı olan Hindistan ve Çin gibi ülkelerin kripto para kullanımını engellediği görülüyor. Borsa, Çin'in yerel kurallarına uymak ve orijinal iç pazarlarına geri dönmek için P2P fiat desteği ekledi.

Binance spot piyasası borsa akışı açısından endüstrinin en tepesinde yer alıyor ve emirlerin sayısı konusunda da üst noktalarda bulunuyor.

Binance’in Hedefi

Binance borsasının çeşitli ülkelere genişlemesini hızlandırma politikası kartlarda olan bir hedef ancak akılda kalan tek gündem bu değil.

2019'da, Binance'in hizmetlerini kripto para birimi alanında olsa da , yönetim kurulunda çeşitlendirdiğini gördük. Şirketin sunduğu hizmetler arasında borç verme, token ihracı ve stablecoin sunumu hizmetler sayılabilir. Bunların hepsi spot, vadeli işlemler ve OTC işlem platformları haricinde yapılagelen faaliyetler.

Binance’in kurumsal saklama pazarına girmesi ve Coinbase’in tacını elinden alması da sadece bir zaman meselesi.

Binance’in hızlı genişlemesi ekosistemde yer alan bazı kişiler için endişe verici olarak görülüyor. Çeşitli segmentlerdeki baskınlıklarını tek bir iş işareti olarak görüyorlar.

Fakat yine de, kripto para biriminin etiği, işletmelerin ve yatırımcıların istedikleri gibi girip çıkmalarına olanak tanıyan serbest piyasaları sağlamak zaten.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ