Lider kripto para borsası Binance'ın CEO’su Changpeng Zhao - genellikle CZ olarak bilinir - şirketin karının dörtte birini yatırım fırsatlarına yönelttiğini ortaya koydu.

Lider Bitcoin Borsası Binance Karıyla Ne Yapıyor? Ünlü CEO Açıkladı

Lider  kripto para borsası Binance'ın CEO’su Changpeng Zhao - genellikle CZ olarak bilinir - şirketin karının dörtte birini yatırım fırsatlarına yönelttiğini ortaya koydu.

Zhao’nun yorumları, Binance’in kripto veri sitesi CoinMarketCap ve Hint kripto borsası WazirX dahil olmak üzere son birkaç yüksek profilli satın alımını tamamladığını takip ediyor.

South China Morning Post ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Zhao, Binance'ın yıllık kârının yaklaşık % 25'ini genişletme ve satın almalara yeniden yatırdığını tahmin ediyor.

Binance'ın şu anda iş portföyünü “sadece ticaretin ötesinde” büyütmek istediğini vurgulayan Zhao, “Karımızın yaklaşık dörtte birini her yıl yatırım fırsatlarına harcıyoruz.

Binance'ın 2019 boyunca yaklaşık 550 milyon dolar kar elde ettiği tahmin edilen borsa, muhtemelen yılda dokuz haneli rakamdan fazla yatırım yapıyor.

Binance, yüksek profilli satın alımları güvence altına alıyor

Borsa son aylarda fiat ağ geçitlerini agresif bir şekilde genişletti ve şu anda 50'den fazla ülkede kredi kartıyla kripto alımlarını destekliyor.

Zhao, Binance'in “yerel bankacılık para birimlerinde işlem yapmalarını kabul eden mevcut bankacılık ilişkilerine sahip borsalarla ilgilendiğini” belirtti.

Kasım ayında Binance, Hint rupi'lerindeki kripto para alımları için bir fiat ağ geçidi başlatmak için Hint kripto para borsası WazirX'i satın aldı. Kararın çok iyi olduğu ortaya çıktı ve Hindistan Yüksek Mahkemesi birkaç ay sonra kripto şirketlerine finansal hizmetler sağlayan bankalara yönelik bir yasağı kaldırdı.

Nisan ayının başında Binance, popüler piyasa veri sağlayıcısını CoinMarketCap'ı 400 milyon dolara satın aldı.

Binance, hacme göre en iyi türev borsası olarak Bitmex'e rakip

Fiat ağ geçitlerine ek olarak Binance, 125x vadeli bir platform da tanıttı.

Binance’in vadeli işlem borsasında 12–13 Mart çöküşü sırasında hacim çökmesine rağmen, açık pozisyonlar platformun düşüş öncesi seviyelerine geldi.

 Binance, türevler sektörünün göreceli olarak yeni olmasına rağmen, borsa, önemli bir pazar payını hızla yakaladı - hacim olarak en üst platform unvanı için BitMex ile yarışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ