Alım satım yapmak ciddi bir iş.

Lİder Bitcoin Borsası Binance Yatırımcıları Uyardı - İşte Ayrıntılar

Alım satım yapmak ciddi bir iş.

Fakat alım satım yapmaya yeni başlayan kullanıcılar bunu yeteri kadar ciddiye almayabiliyor.

Bu kişilerin çoğu alım satımlara yönelik spekülatif bir zihniyete sahip ve piyasalara nasıl yaklaşacakları konusunda dikkatle tasarlanmış bir plan hazırlamıyor. Aslında çoğu yatırımcı farkında olmadan kumar oynuyor.

Diğer yandan, kazanan yatırımcılar kumar oynamayanlar oluyor. Hareketlerinin sorumluluğunu üstleniyor ve erişimleri dahilindeki faktörleri kontrole alıyorlar. Kendinizi kontrolde hissettiğinizde ise kararlı bir şekilde hareket etmeye hazır hale geliyorsunuz.

Alım satımlar dikkatlice planlanarak ve temkinli şekilde yapılmalıdır. Profesyonel yatırımcıların da önereceği gibi düzenli olarak kar elde etmek istiyorsanız, alım satımlarınız kontrollü olmalıdır.

Kontrollü Alım Satım Nedir?

Serbest bir piyasanın güzelliği herkesin katılımcı olabilmesidir. Siz bir alım satım yaparken piyasa herhangi bir şey yapabilir - yükselebilir, düşebilir hatta yatay hareket sergileyebilir. Bu süreç tamamen sizin kontrolünüzün dışındadır.

Bunun yerine kontrol edebileceğiniz şey risktir ve yöntemlerinize ve stilinize uygun piyasa koşullarında nasıl ve ne zaman alım satım yapacağınızın kararı size aittir.

Kontrollü alım satım, işlemleriniz üzerinde tam kontrole sahip olmanız ve eylemlerinizin sorumluluğunu üstlenmenizle ilgilidir. Kontrollü bir şekilde alım satım yapmak, elinizdekinden daha fazlasını harcamamanızı gerektirir. Diğer bir deyişle, kaybedilmesi göze alınamayacak tutarlar riske atılmamalıdır.

Kontrollü alım satımlar yapabilen bir kişi olmanın en iyi yolu pratiktir. Pratik, süreci kusursuz hale getirmez çünkü kimse size pozitif getiri garanti edemez. Fakat burada anahtar nokta doğru yaklaşımları anlamak ve benimsemektir.

Daha sorumluluk sahibi bir yatırımcı olabilmenize yardımcı olarak bazı ipuçları ve doğru yaklaşımlar şunlardır:

Güvenli ve Kontrollü Alım Satımların 4 Öğesi

1. Öz Disiplin Pratiği Yapın

Öz disiplin, fazlası olumsuz sonuçlara yol açabilecek herhangi bir şeyden kaçınabilme becerisidir. Alım satım bağlamında bu beceri sürekli, takıntılı bir şekilde alım satım yapmak ya da kumar oynamak gibi sağlıksız aşırılıklardan kaçınmanız gerektiğini kendinize hatırlatmanız anlamına gelir.

Binance olarak kullanıcıların, özellikle yaşadıkları kayıplar üzerlerinde baskı yarattığında ya da arka arkaya kayıplar yaşadıklarında kontrollü şekilde alım satım yapması ve öz disipline sahip olması gerektiğini savunuyoruz. Sistem tarafından oluşturulan bildirimler kullanıcılara takıntılı şekilde alım satım yapmanın tehlikelerini sürekli olarak hatırlatıyor.

2. Kendinizi Sürekli Olarak Eğitin

Kripto para alım satımı yeni başlayanlar için göz korkutucu gelebilecek geniş bir konu. Gerçekten de alım satımlar oldukça karmaşık ve kestirme bir yol mevcut değil. Dolayısıyla kullanıcıların dikkatli ve rekabetçi kalabilmek için sürekli olarak kendilerini eğitmeleri oldukça önemli.

Binance, kripto paraların altında yatan teknolojiden kripto ekonominin karmaşık öğelerine kadar kripto alım satımı hakkında kullanıcılarını eğitme yönünde sürekli olarak çalışıyor. Bu eğitim içeriklerine Binance Academy, Binance Research ve yayınlanan diğer birçok rehberimizden ulaşabilirsiniz.

3. Her Zaman İçin Sermayenizi Koruyun

Risk yönetimi tüm başarılı yatırımcılar için anahtar bir kavram. Risk yönetimi sayesinde alım satım hesabınızın tamamını kaybetmenize neden olabilecek büyük ölçekli kayıplardan kaçınabilirsiniz.

Binance alım satım arayüzünde, kullanıcıların bireysel alım satımlarında risklerini yönetebilmeleri için stop-loss (kayıp durdurma) emri gibi risk yönetimi araçları sunuyoruz.

4. Ne Zaman Duracağınızı Bilin

Ne zaman duracağınızı bilmek ve sağlıksız alım satım alışkanlıklarınızın farkına varmak üstlendiğiniz riskler ve buna eşlik eden davranışlarınız hakkında kendinize dürüst olmanızı gerektirir.

Örneğin kaybettikten sonra kayıplarınızı yerine koymak için alım satım yapmaya devam ediyor ve bu süreçte daha fazla kayba uğruyor musunuz?

Alım satımlarını sorumluluk sahibi şekilde yapan biri olarak kendinizi sürekli kontrol altında tutmanız ve takıntılı alım satım bozukluğuna yakalanmanızı engelleyecek prosedürlere sahip olmanız gerekiyor.

Binance, dürtüsel davranışları hatırlatmak ve engellemek için çeşitli prosedürlere sahip. Örneğin, bir kullanıcı arka arkaya kaybettiğinde ya da büyük kayıplar yaşadığında alım satımların içerdiği riskleri sürekli olarak hatırlatıyor ve bu kişileri alım satıma yönelik bir adım geri atmaları konusunda teşvik ediyoruz.

Borsalar ve Kullanıcılar Sorumluluğu Paylaşıyor

Doğal olarak sorumluluk yalnızca kullanıcı ile sınırlı değil. Her borsa, kullanıcılarının ürünlerine erişebilmesini sağlamak kadar onları eğitmekle de yükümlü. Bir açıdan, borsaların yeni projeleri ya da tokenlerı listelemesinin kolay olması nedeniyle kontrollü alım satım prensiplerini en temelden bünyelerine dahil etmeleri çok daha önemli. 

Örneğin Binance, ürünlerinin güvenli ve adil bir alım satım deneyimi sunan tam kapsamlı bir risk yönetimi sisteminin içinde yer almasını sağlıyor. Kullanıcılarımıza şunlara yönelik gerekli araçlar ve yollar sunuyoruz:

  1. Alım satım limitlerini ve kendinizi dışarıda bırakacak araçları kullanarak alım satım bağımlılığını engelleme

  2. Gizlilik göz önüne alarak tasarlanmış ve yasal düzenlemelerle uyumlu gizlilik araçlarını ekleyerek veri gizliliğini ve güvenliğini garantiye alma.

  3. Siber güvenlik izleme özelliklerini entegre ederek kullanıcılara güvenli bir alım satım ortamı sunma.

Binance Kontrollü Alım Satımları Destekliyor

Piyasa lideri konumumuzun bilincindeyiz. Kullanıcıların bizimle iyi deneyimlere sahip olması sayesinde en büyük borsa haline geldik. Piyasa lideri olarak kullanıcılarımızı eğitme ve koruma konusunda üzerimize büyük bir yük düşüyor.

Kullanıcılarımızın iyi ve güvenli bir deneyim yaşaması hedefiyle kontrollü alım satımları desteklemek için sürekli olarak yeni yollar arıyoruz. Bunlar arasında:

  • Yenilikçi ürünler geliştirerek kullanıcılarımız için bir denge oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca ürünlerimizi dikkatle tasarlıyor ve yapılandırıyoruz. 

  • Platform güvenliği. Kripto para piyasası en heyecan verici sektörlerden biri olarak çok ilgi çekiyor. Ne yazık ki bu ilgi, piyasaya kendi kazançları uğruna zarar vermek isteyen kötü niyetli kişileri de kapsıyor. Kimisi başarılı, kimisi başarısız çok sayıda saldırı girişimi raporlanıyor. Fakat kesin olan bir şey var ki, hiçbir platform saldırılara karşı %100 korumalı olduğunu iddia edemez. Bu nedenle hedefimiz, bu girişimleri engelleyecek tam kapsamlı bir korumanın bulunduğundan emin olmak. Hacimlerin gün geçtikçe artmasına rağmen, kötü niyetli kişilerden korunan güvenli bir ortam dahilinde en tutarlı ve hızlı eşleme motorunu hizmetinize sunmaya devam ediyoruz.

Bunlar örneklerden yalnızca birkaçı, inovasyonlarımızı ve ürünlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bir hizmet sağlayıcı olarak, güvenli ve kontrollü bir alım satım platformu sunmak için kullanıcı dostu yollar arıyoruz. Bir şirket olarak, kullanıcılarımıza ve piyasaya fayda sağlayacak sürdürülebilir ve sorumluluk sahibi yaklaşımlar üzerine düşünüyoruz. İşlem hacmi bize kar getirecek bile olsa kullanıcıları korumak için bazı ürünleri platformumuza eklemiyoruz. Çünkü alım satımları kontrollü hale getirmenin ve hem güvenli hem de kullanıcı dostu bir ortam yaratmanın herkes için ortak bir hedef olduğunu düşünüyoruz.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ