Büyük telekom sağlayıcısı Zain, dağıtık defter platformu Hedera Hashgraph'ın yönetim konseyine katıldı.

Lider Ortadoğu Telekom Şirketi Zain Hedera Yönetim Konseyine Katıldı

Büyük telekom sağlayıcısı Zain, dağıtık defter platformu Hedera Hashgraph'ın yönetim konseyine katıldı.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde lider bir telekomünikasyon sağlayıcısı olan Zain Group, kurumsal düzeyde dağıtılmış defter platformu Hedera Hashgraph'ın yönetim konseyine katıldı.

49.5 milyondan fazla aktif müşteriye mobil ses ve veri hizmetleri sunan Zain, Kuveyt, Bahreyn, Irak, Ürdün ve Suudi Arabistan dahil olmak üzere MENA bölgesindeki sekiz ülkede ticari bir varlığa sahip.

Kamusal blockchain teknolojisini kullanarak daha güvenli bir internet kurma hedefini gerçekleştirmek üzere Hedera Hashgraph’ın Yönetim Konseyi, farklı sektörlerden uluslararası kuruluşları bir araya getiren merkezi olmayan bir yönetişim modelini takip ediyor.

Mevcut üyeler arasında Boeing, Deutsche Telekom, Google, IBM ve Swisscom Blockchain ve University College London bulunmaktadır.

Konseyin her üyesi Hedera Hashgraph genel ağında bir düğüm yönetir ve Hedera platform kod tabanındaki güncellemeleri onaylamaktan sorumludur.

Platform, kaynak kodunu gözden geçirilmek üzere açık tutar ve tek bir zincirin aksine birden fazla blok dalına izin vermek için bir karma grafik konsensüs algoritması kullanır.

Hedera'ya katılarak Zain Group, blockchain alanındaki trendlere ve gelişmelere ilişkin içgörü ve maruziyet kazanmayı ve kendi çalışma alanındaki teknolojiyi kullanarak uygulamaların nasıl geliştirileceğini değerlendirmek için daha iyi bir konuma gelmeyi umuyor.

Zain CEO'su ve başkan yardımcısı Badar Al Kharafi, Grubun gelişen hizmet ve uygulamalarını - mobil para ve fintech, e-sağlık,  Nesnelerin İnterneti ve 5G dahil - gördüklerini ve bunların hepsinin kullanımıyla daha da geliştirildiğini söyledi..

Hedera’nın platformu, blockchain teknolojilerinin çevresel etkileri konusundaki endişeleri gidermeye yardımcı olmak için daha fazla enerji verimli mekanizmalar geliştirmeye odaklanarak tasarlanmıştır.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ