Ethereum stake protokolü Lido Finance, Dragonfly Capital yatırım fonuna 14.5 milyon dolara 10 milyon LDO tokeni satma teklifini reddetti.

Lido DAO, 10 Milyon Token Satış Teklifini Onaylamadı

Ethereum stake protokolü Lido Finance, Dragonfly Capital yatırım fonuna 14.5 milyon dolara 10 milyon LDO tokeni satma teklifini reddetti.

Oylama Sonuçları

Dragonfly Capital için önerilen token satışına ilişkin oylama dün sona erdi. Zafer, teklife karşı oy veren 43 milyon Lido DAO (LDO) tokenini temsil eden yaklaşık 600 üyeye gitti. Bu sayı toplam oyların %66'sını oluşturdu. Bu arada, 21 milyona kadar LDO jetonu tutan sadece iki adres, diğer yatırım fonuna token satışını onayladı.

Token satışı, Lido için hazineyi çeşitlendirme teklifinin bir parçası. Protokol, önümüzdeki iki yıl için işletme maliyetlerini karşılamak için yatırım fonlarına 20 milyon LDO tokeni satmak istiyor. Oylama kabul edilirse bu tahsisatın yarısı Dragonfly'a gidecek, ancak sonuçlar açıktı ve çoğunluk teklifin lehinde değildi.

Anlaşmanın Arkasından Hangi Balina “Çekildi”?

Dragonfly ile yapılan anlaşma, token kilitleme gereksinimleri içermiyor, bu yüzden çok eleştiri aldı ve reddedilen sonuçlara yol açtı. Başlangıçta bu teklifi destekleyen balina cüzdanlarının kimliği, balinalar onlarla taraf olmak için 15 milyon LDO harcadıklarından, olası bir çıkar çatışması hakkında spekülasyonlara yol açtı.

Hep aynı hikaye.

DAO oylama sonuçları genellikle teklif yayınlanmadan önce belirlenir.

Tüm bu 15 milyon LDO, kilitlenme olmaması için bir cüzdandan geldi. Yine de oylama öncesi tartışmayı okuduğunuzda, neredeyse herkes bir tür kilitlenmeyi savunuyor.

Tiyatro. https://t.co/uWCCCiiBRe pic.twitter.com/xuiBlXgUdd

— Hsaka (@HsakaTrades) 22 Temmuz 2022

Popüler bir kripto yatırımcısı ve Lido Finance'in kurucu ortağı olan Cobie de oylamaya ağırlık vermiş gibi görünüyor. Bunu yapmanın “adam kayırma ve yağma”ya yol açacağını da sözlerine ekledi.

VC'ler kendilerine token satmak için herhangi bir DAO oylamasından kaçınmalıdır, wtf lmao'ya mı bakıyorum

Oy “Misc Capital 10.000.000 tokenini  1 dolara satmalı mıyız?” ise.

O halde Misc Capital bu öneriye oy vermekten kaçınmalıdır.

… Doğru?

— Cobie (@cobie) 22 Temmuz 2022

 Oylama kar sona erdi. Ancak DAO'nun planın diğer yarısında hemen oylamaya geçip geçmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Lido'nun ayrıca bekleyen başka bir ilgili önerisi var. Bu teklif, projenin genel fonundan sabit paralara 10.000 eter satmayı gerektiriyor. Lid'in hazinesi şu anda 290 milyon dolar değerinde ve 158 milyon LDO tokeni (251 milyon dolar), 20.940 ETH (32 milyon dolar), 5 milyon ETH (7 milyon dolar) stake ediyor ve az sayıda coin/diğer token tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ