Bu yazımızda sizlere Lido Dao (LDO) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece LDO Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Lido Dao (LDO) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla LDO Token

Bu yazımızda sizlere Lido Dao (LDO) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece LDO Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Lido Dao (LDO) Coin Nedir?

Lido Finance, Ethereum 2.0, Terra, Solana ve Kusama için hizmet sağlayan bir staking çözümü sağlayıcısıdır. Lido ile stake yapan kullanıcılar, stake ettikleri tokenlerin kontrolünü ve likiditesini koruyabilirler.

LDO, projenin yerel tokenidir. LDO için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • Yönetişim: Kullanıcılar, ücretlerin ayarlanması, node operatörlerinin ve oracle'ların atanması gibi temel parametrelere karar vermek için tekliflere oy verebilir.
  • Değer Tahakkuku: Node operatörleri, DAO ve kesintili bir sigorta fonu arasında paylaştırılan staking ödüllerinde %10'luk bir ücret vardır. Lido DAO, gerçek zamanlı olarak tüm staking ödüllerinin %5'ini alarak değer kazanır.
  • Likidite Teşviki: Kullanıcılar, LDO ödülleri almak için likit staking tokenlerine likidite sağlayabilir.

Popüler Meme Coin Hasaki Inu (HAHA) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla HAHA Token

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • Liquid Staking: Kullanıcılar, staking için gereken adımlar ve altyapı hakkında endişelenmeden tahakkuk eden staking ödüllerine sahip bir likit token almak için desteklenen Proof-of-Stake (PoS) varlıklarını stake edebilir.

11 Mayıs 2023 itibariyle, LDO'nun maksimum ve toplam token arzı 1.000.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 878,759,247.83 LDO’dur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ