Lightning Labs, Bitcoin'in Lightning Network'ü aracılığıyla stablecoin transferlerini desteklemek için 70 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu tamamladı.

Lightning Labs, Bitcoin'in Lightning Network'ü aracılığıyla stablecoin transferlerini desteklemek için 70 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu tamamladı. Hizmetler, önerilen Taro protokolü ve Bitcoin'in Taproot Yükseltmesi tarafından etkinleştirilecektir.

Bitcoin yazılım firması Lightning Labs, Lightning Network aracılığıyla dünya çapında hızlı ve uygun fiyatlı para transferlerini desteklemek için fon topladı. Daha spesifik olarak, gelirler, Bitcoin'in ikinci katman ağında sabit para transferlerini sağlayan Taro olarak bilinen bir protokolü desteklemek için kullanılacaktır.

Valor Equity Partners, Baillie Gifford, Robinhood CEO'su Vlad Tenev, Goldcrest Capital ve diğer birkaç kişinin katılımıyla 70 milyon dolarlık B Serisi turunu yönetti. Daha önce Lightning Labs, Eylül A Serisi turunda 10 milyon dolar topladı. En son tur, 2018'in başlangıç turunda elde edilen 2,5 milyon dolar da dahil olmak üzere toplam fonları 82,5 milyon dolara çıkardı.

Lightning Labs, Stablecoin Transferlerini Mümkün Kılıyor

Unutulmamalıdır ki, Taro protokolü, geçen yıl Kasım ayında yayınlanan Bitcoin Taproot yükseltmesi tarafından desteklenmektedir. Yükseltme, işlem verimliliğini ve gizliliği artırır ve Bitcoin ağı için akıllı sözleşmelerin kilidini açarak üçüncü tarafları ortadan kaldırır. Taro, Lightning Labs'ın Lightning Network için oluşturduğu ürünler listesine artık ekleniyor.

Ek olarak, geliştirme, Lightning Network'ün geliştirilmesiyle halihazırda fırlatılmış olan Bitcoin'in daha fazla benimsenmesinin yolunu açıyor. Örneğin, Bitcoin'i yasal ihalesi yapan ilk ülke olarak tarihe geçen El Salvador, Lightning Network'ü yoğun bir şekilde kullanıyor. 2. katman çözümü, ödeme platformu Strike ve Twitter'ın bahşiş özelliği tarafından da kullanılıyor.

Binance'e göre, Bitcoin'in birinci katman ağı saniyede yaklaşık beş işlemi (TPS) destekliyor. Lightning Labs CEO'su ve kurucu ortağı Elizabeth Stark'a göre Lightning Network, Taro ile yüz binlerce TPS'yi destekleyebilecek. Ek olarak, yeni protokol, mobil uygulamalar aracılığıyla sabit para havale hizmetlerine bankasız erişim sağlar. Stark, Taro'nun "tüm dünya para birimlerinin Lightning Network üzerinden Bitcoin üzerinden yönlendirilme" potansiyelini artırdığını da ekliyor.

Özellikle, Lightning Labs bir stabilcoin ihraççısı olmayacak .Sadece sorunsuz stabilcoin transferleri için altyapı sağlayacak.

“Visa Olsaydım, Korkardım…”

Stark, projeye güveniyor ve rekabetçi özelliklerinin geleneksel finans şirketlerini iş dışı bırakacağını söylüyor. Visa olsaydım korkardım çünkü dışarıda cep telefonu olan ama artık geleneksel sisteme girmesine gerek olmayan bir sürü insan var ve o zaman yatırımcıların 3'ü ödemesine gerek yok. % ücret artı 30 sent [bir işlem için]. Eski sistemden çok daha düşük ücretlere sahip olabilirsiniz.

Şu anda Lightning Labs, protokolle ilgili gelecekteki gelişmeleri bildirmek için Taro hakkında geliştirici geri bildirimi topluyor.

Küresel düzenleyicilerden büyük direnç almasına rağmen, stablecoin'ler belirli ekonomilerden onay almaya başlıyor. Birleşik Krallık Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, yasal bir ödeme aracı olarak stablecoin'leri yansıtacak şekilde düzenleyici çerçevesini ayarlamayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ