ABD'de başlatılan bu sistem ile bir haftada Bitcoin ödemesiyle 150'den fazla pizza satıldı.

Lightning Uygulaması Bitcoin İle Pizza Almanızı Sağlıyor

Amerika Birleşik Devletlerinde bu hafta 150'den fazla kişi Bitcoin ile pizza satın aldı. Çarşamba günü web tabanlı kripto para ile ödeme sistemi Fold'u başlatan Doimino's, insanların Lightning Network ve Bitcoin kullanarak pizza siparişi vermesine olanak tanıyor. 

Fold ürün lideri Will Reeves Bitcoin'i tekrar eğlenceli hale getirmek için çalışıyoruz ve Fold sisteminin tam anlamıyla hazır olduğunu belirtti.

Fold web uygulaması, Starbucks, Whole Foods, Dunkin Donuts, Target ve Uber dahil olmak üzere, önümüzdeki altı ay boyunca tüm alışveriş seçeneklerine bu sistemi entegre etmeyi planlıyor.

Ödemeler Lightning Network ve Bitcoin kullanılarak yapılabilecek ve işlemer anlık olarak onaylanabilecek. Bunun yanında işlem ücretinin 0.01 dolar gibi küçük bir miktar olacağı alınan bilgiler arasında. Şirketin yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre verilen her bir siparişin %5 indirimli olacağı ve 0.01 dolarlık işlem ücreti ile siparişleri müşterilere 30 dk'da içerisinde teslim edileceği belirtildi.

Will Reeves, Fold Lightning entegrasyonundan sonra şu anda hem Android hem de IOS mobil uygulaması geliştirmek için çalışmaları başlatmış durumdayız. Fold ürün lideri Will Reeves Fold'un şu anda 1.500 aylık kullanıcısının hizmet ettiğini ve 2014 yılında uygulamanın ilk kez başlatılmasından bu yana 35.000 Bitcoin ödeme işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Reeves yakın zamanda, sistemdeki entegrasyonlar için kripto cüzdan girişimleriyle ortaklık kuracağını belirtti.

Casa ile ortaklığı hakkında konuşan Will Reeves:

''Lightning sistemini dünyanın geri kalan kısmına yaymak istiyoruz. Bu yüzden bu takımla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.''

İleriye baktığımızda Reeves, planın doğrudan entegrasyonlar için kripto cüzdan girişimleriyle ortak olacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ