Zipmex, beş şirketi için iflas koruması için başvuruda bulundu.

Likidite Sorunlarını Çözmeye Odaklanmak İçin İflas Korumasına Yönelik Zipmex Dosyaları

Zipmex, beş şirketi için iflas koruması için başvuruda bulundu. Borsa, dosyalama için likidite sorunlarını çözmeye tamamen odaklanma arzusunu belirtti.

Zipmex, ayı piyasasının bir sonucu olarak finansal stresle karşı karşıya kalan birçok kripto şirketinden biridir.

Zipmex, Singapur'da iflas koruması için başvuruda bulundu. Şirket, likidite sorunlarını çözmeye çalıştığı için beş firması için moratoryum indirimi istedi.

Kripto para borsası Zipmex, Singapur'da iflas koruması başvurusunda bulunan şirket ile finansal strese karşı harekete geçen bir sonraki kripto şirketidir. Zipmex, avukatlarının 22 Temmuz'da, Singapur'un İflas, Yeniden Yapılandırma ve Fesih Yasası 2018'in 64. Bölümü uyarınca Zipmex Grubu'nun birkaç kuruluşu adına beş başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Zipmex, Ticaret Cüzdanını, NFT platformunu ve diğer ürünlerini kullanmaya devam edecek, bu nedenle kullanıcılar hizmetlerinde herhangi bir kesinti yaşamayı beklememelidir. Borsanın dosyalama kararı, likidite sorunlarını çözmek ve Z cüzdanını yeniden etkinleştirmek için bir tekliftir - dolayısıyla moratoryumu. Dosyalama ile ilgili duyuru sözleri,

 “Bu, Zipmex'in aktif olduğu sırada üçüncü şahıs eylemlerine, iddialarına ve davalarına karşı korunmasına yardımcı olur ve ekibin, potansiyel iddiaları veya olumsuz eylemleri savunma konusunda endişelenmeden tüm çabalarımızı likidite durumunu çözmeye odaklamasına olanak tanır. . Moratoryumun herhangi bir şirketin tasfiyesi olmadığını ve son güncellememizden önemli bir durum değişikliği olmadığını belirtmek önemlidir. “

Yardım isteyen şirketler arasında Zipmex Asia Pte Ltd, Zipmex Pte Ltd, Tayland merkezli Zipmex Company Limited, PT Zipmex Exchange Endonezya ve Zipmex Australia Pty Ltd yer alıyor. Singapur yasaları, bu şirketlere 30 gün veya mahkeme bir karar verir.

Finansal Stres Yaşayan Daha Fazla Kripto Şirketi

Ayı piyasası, birkaç para çekme işlemini askıya alan, likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalan veya en aşırı durumlarda iflas başvurusunda bulunan kripto şirketlerine karşı nazik olmadı. Celsius Network ve Three Arrows Capital, kripto kışının en büyük kurbanlarından ikisi oldu . Ciddi yasal sorunlarla karşı karşıya olan Terraform Labs'tan bahsetmiyorum bile.

Ayı piyasası, birbiriyle ilişkili birden fazla şirketi etkileyen kademeli bir etkiyle sonuçlandığından, kripto şirketleri ileriye dönük daha temkinli bir yaklaşım benimseyecek. Kripto piyasası daha önce bu tür sıkıntılar yaşadı, ancak mevcut benimseme ve ölçek düzeyinde, özellikle piyasa için acı verici.

Gelecek Neye Benziyor?

Ayı piyasası, önümüzdeki aylarda yeni zirvelere ulaşma umutlarını söndürse de, kripto piyasasında her şey kasvetli değil. Genel görüş, hem kurumlar hem de perakende yatırımcıların orta ve uzun vadeli gelecek konusunda hala iyimser olduğu bir azimdir. Kısa vadede, büyük ölçüde düzeltmelerden ve yeni kripto düzenlemelerinden kaynaklanan zorluklar olabilir.

Boston Consulting Group, 2030 yılına kadar 1 milyar kripto kullanıcısı olabileceğini tahmin ediyor. Firma, kripto pazarının 90'ların başındaki internete benzediğini ve büyüme için çok yer olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ