LinkedIn'in 2020 yeni ortaya çıkan işler raporu, Hindistan'da blockchain geliştiricileri ve Yapay Zeka uzmanları için yüksek bir talep olduğunu gösteriyor. Hindistan ülkedeki blockchain gelişimini zorluyor.

LinkedIn Verileri Hindistan

LinkedIn’in 2020 yeni ortaya çıkan meslek raporuna göre, ülkedeki blok zincir geliştiricileri için artan bir talep var. Son birkaç yılda, blockchain teknolojisi, nakliye, sağlık hizmetleri ve sınır ötesi yerleşimler dahil olmak üzere tüm dünyada birçok alanda kullanılmakta.

Blockchain Geliştiricileri Talep Ediyor

Blockchain geliştiricisi olmak için, hyperledger, node.js ve akıllı sözleşme gibi becerilere ihtiyaç var. Hindistan'daki blockchain işlerinin çoğu Bengaluru, Hyderabad ve Yeni Delhi gibi şehirlerde bulunuyor. Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı verilerine göre, Hindistan 2018'de en iyi blok zincir patentleri arasında yer aldı. LinkedIn verilerine göre, Hindistan'da ortaya çıkan ikinci iş kolu yapay zeka uzmanı.

Hindistan Kripto Para Birimlerine Karşı Çıkmaya Devam Ediyor

Hindistan kısa bir süre önce blockchain odaklı güneş enerjisi ticareti yapan ilk ülke oldu. Ülke, merkezi olmayan kripto para birimleri karşısına çıkmaya devam ederken blockchain teknolojisini kullanıyor. Son zamanlarda, Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, özel dijital para birimine izin verme olasılığını reddetti. RBI daha önce ülkedeki tüm bankaların kripto borsalarına hizmet vermesini yasaklamıştı. Yasağa, Hindistan'ın Yüksek Mahkeme'sinde  kripto topluluğu tarafından itiraz edilmişti. Mahkeme halen daha bir karara varmış değil. Hindistan, merkez bankası destekli dijital para birimini de araştırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ