Liquid exchange, bağlı kuruluşu aracılığıyla Tip 1 Finansal Araçlar İşletmesi lisansı aldığını ve artık Japonya'da türev hizmetleri sunabileceğini duyurdu.

Liquid exchange, bağlı kuruluşu aracılığıyla Tip 1 Finansal Araçlar İşletmesi lisansı aldığını ve artık Japonya'da türev hizmetleri sunabileceğini duyurdu.

Likit borsası, bir Ağustos hackinden sonra devam ediyor ve şimdi Japon kullanıcılarına türev ticareti sunmaya çalışıyor. Borsa, iştiraki aracılığıyla Tip 1 Finansal Araçlar İşletme lisansı aldığını duyurdu. Liquid, blog gönderisinde, yan kuruluşu olan QUOINE Corporation'ın 26 Ekim'de Finansal Araçlar ve Borsa Yasası kapsamında verilen lisansı aldığını doğruladı.

Liquid Exchange, Hem Perakende Hem de Kurumsal Yatırımcılar İçin Türev Ürünler Sağlamaya Çalışıyor

Borsa, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için müşteri odaklı, yenilikçi ve uyumlu türev ürünler sunma sözü verdi. Lisansı alan çok az kurumdan biri olan Liquid, hizmetlerini ve ürünlerini en yüksek standartlarda tutmayı hedefliyor. Liquid'in COO'su Seth Melamed, “Tip 1 lisans verilmesi, tüm Liquid ekibinin büyük bir hazırlık ve işbirliğinin doruk noktasıdır. Aynı zamanda, kriptodaki türev alım satım işlemlerinin tam müşteri koruması ve şeffaflık ile uyumlu bir şekilde yapılabileceğinin bir doğrulamasıdır.”

Lisans, Borsanın Saldırıya Uğramasından Sadece İki Ay Sonra Geldi

Lisans, borsanın saldırıya uğramasından ve yaklaşık 80 milyon dolar kaybedilmesinden sadece iki ay sonra geldi. Liquid, bilgisayar korsanlarının sıcak cüzdanlarını hedeflediklerini ve 100'den fazla BTC, 9 milyon XRP ve on milyonlarca ERC-20 jetonunu ele geçirdiklerini ortaya çıkardı. Ancak bir hafta sonra Liquid, FTX türev borsası ana şirketi FTX Trading'den 120 milyon dolarlık borç finansmanı aldığını açıkladı. FTX, 70 milyar dolarlık Tether kart evine dahil olan Sam Bankman-Fried tarafından kuruldu ve piyasa yapıcı firması Alameda Research'ün yeni basılan tüm USDT tokenlerinin yarısına yakınını aldığını ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ