Bu yazımızda sizlere Liquity (LQTY) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece LQTY Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Liquity (LQTY) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla Kripto Para LQTY Coin

Bu yazımızda sizlere Liquity (LQTY) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece LQTY Coin hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Liquity (LQTY) Nedir?

Liquity, kullanıcıların ETH'yi teminat olarak yatırarak stablecoin (LUSD) basmasına izin veren merkezi olmayan bir stablecoin protokolüdür.

LQTY, projenin yerel tokenidir. LQTY için mevcut kullanım durumu şunları içerir:

Staking: LUSD ve ETH cinsinden borçlanma ve itfa ücretlerinden elde edilen ücretleri elde etme.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Faizsiz Borçlanma: Kullanıcılar yalnızca minimum teminat oranı olan %110'dan borç alabildiğinden, hamiller, LUSD'yi temel ETH teminatı için nominal değerden kullanabilirler.

Aşırı Teminatlandırılmış Stablecoin: LUSD, tamamen paraya çevrilebilen merkezi olmayan bir stablecoin'dir ve sahiplerinin LUSD'yi altta yatan ETH teminatı için nominal değerde kullanmasına olanak tanır.

Değişmez Akıllı Sözleşme: Akıllı sözleşme kodu tamamen değiştirilemez, yükseltilemez ve bu nedenle yönetilemez. Bu, LUSD'nin sansüre en dayanıklı sabit paralardan biri olmasını sağlar.

03 Mayıs 2023 itibariyle, LQTY'nin toplam token arzı 100.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 91.875.413'tür (toplam arzın yaklaşık %92’si).

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ