Lisk, yeni bir altyapı için hazırlıklara başladı!

Lisk blockchain ağının arkasındaki ekip Salı günü Berlin'de yeniden bir konferans etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve proje için yeni bir uzun vadeli planlara sahipler.

Lisk'in kurucu ortağı ve CEO'su Max Kordek CoinDesk'e verdiği demeçte:

"Rebranding normalde yalnızca bir tasarım değişikliğini gerektirir, ancak bu süreçte  çok daha fazla şeyi değiştirmemiz gerektiğine karar verdik."

Akşam saat 19:30'da düzenlenen etkinlikte "CET, devreye yeni bir anasayfa tasarımı, cüzdan ve dashboard çıkacak" diye bahsetti. Kordek ayrıca kripto paraların yönetimi ile bağlantılı çeşitli araçları kullanmanın yanı sıra teknolojideki yollarını bilenler için ve daha az bilgiye sahip olan kullanıcıların erişilebilirliğini artırmak olduğunu da ekledi.

"Başlangıçta teknik bir projeye benziyordu. Şimdi ise, insanların erişimini sağlama konusunda daha fazla söz verebiliyoruz. Çünkü blok zincir teknolojisi inanılmaz bir şey. Herkesin erişebilmesi için çalışıyoruz."

Lisk ilk olarak 2016 yılının ortasında çatallanma olarak Mayıs ayında 14.000 BTC oranında netleştirilerek piyasaya çıktı. CoinMarketCap'ten elde edilen verilerle göre LSK, şimdi toplam değerinin 2.87 milyar doları bulduğunu ve piyasa değeri ile sıralamada on yedinci en büyük kripto para olma özelliğine sahip.

Çift Taraflı Yaklaşım

Kordek, erişilebilirlik konusundaki Lisk yaklaşımının iki bileşenden oluştuğunu belirtti.

Birincisi, ekip zaten mevcut topluluğun bir parçası olan kullanıcılar ve geliştiriciler için daha iyi bir platform yaratmak istiyor. Geçtiğimiz hafta, Lisk ana şebekeye eşlik edecek "yüksek kaliteli yan zincirlerin" geliştirilmesini destekleyecek bir fikir sundu. Kordek, blog yazısında, inisiyatif için 1.700.000 LSK işlediğini ve bu yatırımların 5000 ila 500.000 avro arasında olacağını yazdı.

Aynı zamanda Lisk de yeni kullanıcıları piyasaya çıkarmaya çalışıyor. Kordek ayrıca şu açıklamada bulundu:

"Ayrıca yeni insanlar çekmek zorundayız ve bu insanlar blok zincirleri hakkında hiçbir şey bilmiyorlar, bu teknolojiyi öğretip; öğreneceğimiz yeni yollar bulmamız gerekiyor, böylece avantajların farkına varıyorlar."

Lisk, kullanıcı erişilebilirliğini, kısayol şifreleme cüzdanı kullanıcı deneyimine öncelik vererek kısaca "yeni kullanıcıların daha hızlı dahil edilmesi ve tüm ekosisteme daha hızlı alışabilmesini" kolaylaştırmayı umuyor.

Ayrıca Lisk ekibi, teknolojinin bir eğitim merkezi olarak kullanılmasına göz kulak olarak, bugün bir Blockchain akademisi oluşturmak için planların ileri zamanlarda açıklanacağını belirtti.

Kordek, "Apple'ın da hali hazırda bir iPhone'u nasıl kullanacağını dünyaya öğretmek zorunda kaldığını" söyledi. "Dolayısıyla benzer bir şey yapmak zorundayız, halka önce blok zincirin ne olduğunu ve avantajlarının neler olduğunu, daha  sonra ise cüzdanımızı veya ekosistemimizi nasıl kullanacağımızı öğretmek zorundayız."

Lisk coin projesi nedir?

Lisk, yaratıcıların JavaScript programlama dili kullanarak merkezi olmayan uygulamalar yazmasına olanak tanır. LSK ekibi tarafından desteklenen açık kaynak kodlu bir Blockchain ağını kullanan bir platformudur. Lisk, geliştiricilere ve yatırımcılara Lisk ağıyla bağlantılı yan zincirlerinde kendi özel tokenleriyle uygulamalar oluşturabilmelerini olanak sağlayar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ