Litecoun'a güç sağlayan blockchain ağı 11 yıldır hiç kesintiye uğramadı.

Litecoin 11 Yılda Hiç Düşmedi, Fiyat Çizelgeleri Süper Yükseliş Gösteriyor

Litecoun'a güç sağlayan blockchain ağı 11 yıldır hiç kesintiye uğramadı. Litecoin, en iyi e-ticaret ve fintech hizmet sağlayıcıları tarafından en çok kullanılan entegre kripto para birimleri arasında yer almaya devam ediyor.

Blockchain ekosistemindeki eski dijital para birimleri arasında Litecoin (LTC), genel halk nezdinde parlaklığını kaybedenlerden biri gibi görünüyor. Bununla birlikte, analistler için kripto paranın değeri düşük görülmekle kalmıyor, yatırımcılar tarafından yanlışlıkla dışlanıyor.

Litecoin, kripto kışı şiddetlenirken geçen yıl boyunca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) dahil olmak üzere birçok akranını geride bıraktı. CoinMarketCap verilerine göre Litecoin geçen yıl yüzde 56,9 düştü ve şu anda 67,10 dolardan el değiştiriyor. Aynı dönemde Bitcoin yüzde 67,3 düşüşle 16.614,64 dolara gerilerken, Ethereum ve XRP sırasıyla yüzde 70,5 ve yüzde 61,5 düşüşle 1.192,83 dolar ve 0,357658 dolara geriledi.

Litecoin'in sürekli büyümesi, dijital para birimine güç veren blok zincir ağının 11 yıllık varoluşunda hiçbir zaman kesintiye uğramamış olması ve uygulanabilir bir ödeme alternatifi olarak ona olan güvene güvenilirlik katması gerçeğinde öncelikli olabilir.

LTC'nin Direncinin Zincir Üzerindeki Kanıtları

Bir kripto fiyat analizi hizmet sağlayıcısı olan Santiment'ten alınan veriler, Litecoin'in Bitcoin'e kıyasla nispeten yüksek bir dayanıklılık gösterdiğini gösteriyor. LTC/BTC fiyat oranı, 12 Haziran'dan bu yana %130 arttı ve Litecoin protokolü, cüzdanlarında en az 1000 LTC tutan en yüksek sayıda adresi kaydetti.

Bu ölçüm şu anda kripto kışının Litecoin gibi en iyi dijital para birimlerinin kullanılabilirliğini olumsuz etkilediği varsayımını geçersiz kılıyor. Bu metrik, Litecoin'in fiyatının 25 ila 30 $ fiyat aralığında etkili bir şekilde dibe vurabileceği çağrısında daha da kutsal kılındı.

Zincir üstü analist @profit8lue, yukarıdaki tabloya göre, Litecoin bir sonraki piyasa çöküşünde sürekli bir ayı direncini kaldırabilirse, yukarıda görüldüğü gibi bir çift dip oluşacağını ve bunun da yenilenen bir fiyat için iyi bir kurulum olacağını öngörüyor. koşu.

Profit Blue'nun tahminleri, FTX patlamasının sektöre bir bütün olarak getirdiği mevcut düşüş eğilimine dayanan bir piyasa çöküşünün en kötü senaryosu olarak etiketlenebilir. Geçen yıl boyunca, Litecoin en kötü fiyatı olarak yalnızca 40,68 dolara dokundu ve boğaların Profit Blue tarafından belirlenen koşulları karşılamak için bu rekordan vazgeçme şansı zayıf.

Ekosistem Büyümesi ve Yükselen Fayda

Mirasından yararlanan Litecoin, en iyi e-ticaret ve fintech hizmet sağlayıcıları tarafından en çok kullanılan entegre kripto para birimleri arasında kaldı. Paypal'da bir ödeme aracı olarak entegre edilecek Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash (BCH) ile birlikte etiketlenirken, Crypto-News Flash bu ayın başlarında Web3 kullanıcıları için yeni Metamask-Paypal entegrasyonunda belirgin bir şekilde öne çıktığını bildirdi.

Ayrıca, Litecoin sahipleri, madeni paralarını harcayabilecekleri, giderek artan sayıda satış noktasına sahiptir. Bu satış noktalarından bazıları Bitpay, MoneyGram, Shopify ve NowPayments'ı içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Litecoin Vakfı'nın topluluk için daha fazla fayda sağlamasıyla birlikte, önümüzdeki yıl kripto paranın Solana (SOL) gibi diğer yenilikçi protokolleri geride bıraktığı durumlar kaydedilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ