Litecoin'deki bu artışa sebep olan şey ne?

Litecoin % 13

2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşarak kendi rekorunu kırmayı başarmıştı ancak bu rekorun hemen ardından %93 düşüş yaşayan Litecoin (LTC), bugün %13 seviyelerinde bir artış yakalayarak kripto para piyasasında 4. sıraya yükseldi. Peki Litecoin (LTC) neden yükseliyor, Litecoin'in yükselmesinin arkasındaki sebep ne?

Kripto para sektörünün en önemli ve tanınan para birimlerinden biri olan Litecoin (LTC) uzun süredir sessizliğini koruyordu. Fakat Litecoin ekibi Mimblewimble (MW) protokolünü uygulama konusunda araştırmalar yapmak için ortak çalışmalar yürütmeye karar verdiklerini duyurmasının ardından Litecoin %13'lük bir artış yaşayarak sessizliğini bozdu.

Coinmarketcap'ın verilerine göre Litecoin bugün 37 dolar seviyelerinden işlem gördü. Litecoin en son bu sıralarda yer aldığında tarih 16 Kasım 2018’i gösteriyordu. Litecoin uzun zaman sonra Bitcoin, XRP ve Ethereum'un seviyesine ulaşarak 4. sırada işlem gördü.

Litecoin Foundation tarafından yapılan açıklamada, geliştirici ekibin Litecoin’e Mimblewimble protokolünü entegre etmek için Beam ile iş birliği içinde olduğunu belirtti. Beam'ın yaptığı açıklamada Litecoin'le daha güvenli ve anonim bir şekilde işlem yapılabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Peki Mimblewimble protokolü ile gelecek olan gizlilik güncellemesi ile Litecoinin önümüzdeki dönemlerde yükselişe geçmesine neden olabileck mi? Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler.

Öte yandan Litecoin (LTC) her ne kadar %13 'lük bir artış göstererek 35 dolar seviyelerine yükselse de 2017 yılında ulaştığı 375 dolar seviyesinin çok çok altında kalıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ