Litecoin %16'lık bir artış yaşayarak 53 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Litecoin (LTC) kripto para piyasasındaki en değerli beşinci kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Litecoin (LTC) gün içerisinde ABD Doları’na karşı dakikalar içinde yüzde 12 oranında arttı. Piyasadaki yükselişine hız kesmeden devam eden kripto para birimi, şu sıralarda son 24 saate yüzde 16’lık artışla 53.5 dolardan işlem görüyor.

Litecoin’in kısa vadeli ani rallisi, Bitcoin’deki 160 dolarlık ardından hızlı bir artış yaşayarak yükselişe geçmesiyle başladı. Bu haberin yazıldığı an itibari ile Litecoin'deki son durum şöyle:

Bitcoin, 3700 dolar seviyesini nispeten kolay bir şekilde savunduktan sonra 3,900 dolar direnç seviyesini bir kez daha aşmak için yola çıktı.

Litecoin bu yükselişi ne kadar sürdürebilecek?

Litecoin'deki bu artışı yorumlayan birçok analist Litecoin’in son fiyat hareketi temelden çok teknik olduğunu dile getirdi. 2018 yılının Kasım ayından bu yana ilk defa bu kadar artış yaşayarak hem BTC hem de USD karşısında güçlü bir performans gösteren Litecoin, 0.01 BTC’deki önemli bir direnç seviyesini aştı. BTC bazında 0.014’e kadar çıkan kripto para, en son bu seviyede bulunduğunda tarih 22 Temmuz 2018’di.

Litecoin yılın ilk çeyreğinde diğer kripto paralara oranla güzel bir başlangıç yaparak iyi bir performans sergiledi.

Bazı analistler Litecoin'deki yükselişin kaynağının, Litecoin’e olan talep ve ilgideki genel artışı, Litecoin’in UFC ile KPOP ortaklıkları gibi yüksek profilli girişimlerin yanı sıra kripto paraya gizlilik özelliklerinin getirilmesine ilişkin çalışmalarda daha proaktif hale gelmesine bağladı.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, 28 Ocak’ta Confidential Transactions’ın (CT) entegrasyonu ile kripto paranın gizliliğe odaklanacağını açıklamıştı. Yatırımcılar büyük olasılıkla açık kaynak geliştirici topluluğunun varlığın gizlilik özelliklerini iyileştirme çabalarını artırmasından dolayı kripto paranın kısa vadeli performansına daha fazla güvenir hale geldiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ