Litecoin, genel kripto para piyasasında aksi halde düşüş gösteren bir gün içi anlatımına karşı Cumartesi günü daha yüksek bir trend izledi.

Litecoin, genel kripto para piyasasında aksi halde düşüş gösteren bir gün içi anlatımına karşı Cumartesi günü daha yüksek bir trend izledi.

Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para, yedi haftanın en yüksek seviyesinin üzerinde 72.72 $ seviyesine ulaştı. Yukarı doğru güçlü hareket Litecoin'in gün içi yükselişini yüzde 6'nın üzerine çıkardı. Aynı zamanda, bu haftaki kazançları yüzde 36,25'e kadar yükseldi.

Pompalanan Litecoin

Kripto para piyasasının başka yerlerinde, koinler hafif bir düzeltici eylemden geçti. Bitcoin, XRP ve Ethereum dahil olmak üzere en iyi varlıklar yükseliş trendlerinin soğumasıyla çok hafif olumsuz davranışlar gösterdi. Bu arada, Binance Coin ve Bitcoin SV yüzde 0.5-1.5 aralığında düştü.

Bununla birlikte, Litecoin’in nispeten çekici ters tarafı ilginç bir görüntü sergiledi. Bir blockchain projesi olarak, varlık kısa vadeli yükseliş beklentisini haklı çıkarmak için temellerden yoksundu. Litecoin'in Haziran ve Aralık ayları arasında - özellikle geçen yıl yarıya düştükten sonra - yüzde 75,48 gerilemesi göz önüne alındığında, bu durum endişe vericidir.

Ancak analistler, sıçramanın daha teknik olduğunu düşünüyor. Trader Crypto Dude, hareketi orta vadeli inen bir kanalın kırılması olarak gördü ve Litecoin'in şimdi yeni zirveler oluşturmak için yukarı doğru gittiğini belirtti.

Bitcoin İçin Önümüzdeki Ralli mi?

ABD merkezli Adaptive Capital ile ortak olan Willy Woo, Ocak ayının başlarında Litecoin'in “çok boğa” olduğunu ve kripto para biriminin zincirdeki faaliyetinin daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Popüler blockchain analisti, Litecoin'in yükseliş trendlerinin bitcoin'in yaklaşan yükseliş momentumunun öncü göstergeleri olduğunu ekledi. Bununla birlikte, altcoin her ne zaman bir fiyat artışına maruz kalsa, daha sonra bitcoin spotu ve türev pazarında benzer bir sıçrama izliyor.

Bir diğer tanınmış analist Loma, geçen yıl Nisan ve Haziran ayları arasında Litecoin pazarındaki benzer yukarı yönlü hareketlerden sonra gelen bitcoin'in boğa koşusunu vurguladı. 2019'un ilk çeyreğinde LTC-dolar kuru yüzde 179 arttı.

 Loma, “Litecoin geçen yıl olduğu gibi tekrar Bitcoin'e liderlik ederse, boğa kaçınılmaz” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ