Litecoin, haftalık grafikte yüzde 37'den fazla kazanç elde ederek piyasadaki diğer tüm altcoinleri geride bıraktı.

Litecoin, haftalık grafikte yüzde 37'den fazla kazanç elde ederek piyasadaki diğer tüm altcoinleri geride bıraktı. Son LTC fiyat artışı, Kasım ayının başından bu yana güçlü balina birikiminin ortasında geliyor.

Kripto para piyasası, son 24 saatte yüzde 6,5 oranında güçlü bir geri dönüş gösterdi. Ancak olağanüstü getiri sağlayan bir altcoin Litecoin'dir (LTC).

Sürpriz bir hareketle, LTC fiyatı basın tarihi itibariyle yüzde 27 arttı ve 5,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 79,00 dolardan işlem görüyor. Bu son hamle ile Litecoin, hem Solana hem de Shiba Inu'yu geçerek piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para birimi haline geldi. Benzer şekilde, Litecoin için 24 saatlik işlem hacmi de yaklaşık yüzde 200 artarak 2,18 milyar doların üzerine çıktı.

Kripto para birimlerinin çoğu kırmızıda işlem görürken, Litecoin haftalık yüzde 37 kazançla tüm büyük oyuncuları geride bıraktı. Aslında, sadece geçen hafta değil! LTC, bu yılın Haziran ayından bu yana tüm kripto alanını geride bıraktı.
Yakın zamanda, Bitcoin savunucusu Michael Saylor da Litecoin'i Bitcoin ile karşılaştırdı. Saylor, Litecoin'in sadece Bitcoin'e benzer bir emtia olduğunu söyledi. Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) piyasadaki her büyük kripto para biriminin peşinden gittiği ve bunun bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için Howey Testinden geçirdiği bir zamanda geliyor.

Ek olarak, dünyanın en büyük kripto ödeme işlemcisi BitPay de bu yılın başlarında Litecoin desteğini ekledi. O zamandan beri Litecoin, işlem pazar payı açısından piyasadaki diğer tüm altcoinleri geride bıraktı. Bu konuda sadece Bitcoin LTC'nin üzerindedir.


Litecoin Balinaları Tekrar İş Başında

Mevcut LTC fiyat hareketinin arkasındaki en önemli nedenlerden biri, güçlü balina aktivitesidir. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi:

Geçtiğimiz 2 hafta içinde, 1 ila 100 bin $LTC tutan adresler, Mayıs ayından bu yana 80 $'ın üzerindeki ilk fiyat artışına giden yolda 43,4 milyon $ değerinde kripto para biriktirdi.

Ayrıca, 2 Kasım'dan bu yana, bir ila 10 milyon madeni para tutan en büyük balina kohortu çantalarını artırdı. Bu grup tek başına çantalarına 2,4 milyon LTC ekledi.

Ayrıca, zincir içi verilere göre, Litecoin'in 30 günlük MVRV'si (piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı) yüzde 15'in üzerine çıkarak biraz tehlikeli bir bölgeye işaret ediyor. Bu nedenle, LTC fiyatında bir miktar soğuma bekleyebiliriz. Ancak Santiment raporu şunları belirtiyor:

365 günlük MVRV, uzun vadeli yatırımcıların 2 Aralık 2021'den bu yana ilk kez SONUNDA pozitif bölgeye geri döndüğünü ortaya koyuyor. Bu önemli dönüm noktası, aslında kısa vadeli ticaretin ardından fiyat artışını tetikleyebilecek bazı kısa vadeli iyimserliğin sinyalini verebilir. dönüşler biraz yatıştı.

LTC'de yenilenen yükseliş hissinin arkasındaki bir başka neden de, bundan sekiz ay sonra yapılması planlanan ödül yarılanması. Bu, Litecoin için üçüncü halving etkinliği ve LTC'nin arz dinamiklerinde olumlu bir değişiklik getirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ