2019'un ikinci yarısında Litecoin % 75'in üzerinde değer kaybetti ve LTC bu yılın başından bu yana % 120'den fazla kazanç gördü, ancak geçen yılın bu zamanından bu yana % 52'lik kazancına dikkat etmek de önemli.

Litecoin Ay Bitmeden 90 Dolara Ulaşabilir

2019'un ikinci yarısında Litecoin % 75'in üzerinde değer kaybetti ve LTC bu yılın başından bu yana % 120'den fazla kazanç gördü, ancak geçen yılın bu zamanından bu yana % 52'lik kazancına dikkat etmek de önemli. Altcoinlerin çoğu önümüzdeki haftalarda yükselecek şekilde konumlandırıldığında, LTC bu ay ek kazançlar için olabilir.

CoinMarketCap, Litecoin sporlarına 5 milyar dolarlık etkileyici bir piyasa değeri gösterirken, hacmi daha da etkileyici - son 24 saatte 5.6 milyar dolarlık LTC ile işlem görüyor.

Yazım sırasında 77 $’dan işlem gören Litecoin, önümüzdeki haftalarda yukarı yönlü bir fiyat hareketi yapacak bir pozisyonda görünüyordu. 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar, Ağustos ayının sonlarında gerçekleşen death crossu koruyarak golden crossa taşınmaya hazır görünüyordu.

Birikim / Dağıtım göstergesi yükselişe geçti, bu da daha fazla piyasa katılımcısının, muhtemelen daha fazla fiyat takdirini tahmin ederek, kripto para birimini HODLing ettiği anlamına gelebilir. Ancak MACD düşüş eğilimine girmişti ve takip eden günlerde düzeltici hareket anlamına da gelebilir.

LTC, büyük olasılıkla birim profilinin görünür aralığında 73 $ ile 74 $ arasında en yakın yüksek hacimli düğüme inecektir. Golden Cross çoğunlukla bu zamana kadar gerçekleşecek ve Litecoin'i bu ay sona ermeden LTC'yi 90 $ işaretine itebilecek bir yükseliş hareketine etkileyebilir.

Glassnode verileri, Litecoin'in SOPR'sinin (Harcama Çıktı Kâr Oranı) yılın başından bu yana yükselmekte olduğunu gösteriyor. Metrik, varlığın çoğunluk sahiplerinin 1.0 puanının üzerine çıktığında kârda olduğunu belirler. Bu bir yükseliş sinyali olabilir ve LTC birikimi de yükselişte olduğu için, önümüzdeki haftalarda yukarı yönlü hareketi güçlendirebilir.

Sonuç

 Ufukta altın bir cross ile Litecoin'in kısa ve orta vadede değeri takdir etmesi muhtemeldir. Artan birikim ve SOPR da bu fikri desteklemektedir. Bununla birlikte, LTC'nin ay sonuna kadar 90 $ 'a ulaşmadan önce 73-74 $ seviyesine kadar bazı düzeltici hareketler yaşaması da oldukça olasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ