Litecoin Bir Fırsat Olabilir.

Uzun zamandır takip ettiğim ve detaylı araştırma yapma fırsatı aradığım Litecoin (LTC) hakkında nihayet aradığım fırsatı buldum ve yaklaşık yarım günümü buna ayırdım. Size baştan söyleyeyim Litecoin'i yabana atmayın, hem de hiç yabana atmayın.

Litecoin'in, Bitcoin'den ayrılan 3 önemli farkı var ve bunları fazla teknik tabir kullanmadan anlatmaya çalışacağım. Litecoin ağı  geliştiricilerinin daha hızlı işlem onayına izin veriyor. Yaklaşık olarak Bitcoin'den 4 katı daha hızlı. İkinci olarak Litecoin, Bitcoin'e oranla çifte saldırılara karşı daha güçlü, bu da Litecoin'i daha güvenli bir dijital para yapıyor. Üçüncü olarak istihdam kanıtlama algoritmasında, işlem olarak daha kolay bir algoritma kullanıyor. Bu da Litecoin ağı Bitcoin 'e oranla 4 kat fazla koin üretecek anlamına geliyor. Yani 84 milyon LTC üretilecek anlamına geliyor. Bu özellikleri itibariyle Litecoin ticari işletmelerde yüksek etiket fiyatına sahip ürünler satıldığında daha fazla onay alma imkanı, daha hızlı onay süresi elde edilir.

Uzun süre 3 dolar seviyesinde seyir ettikten sonra, Mart 2017'de büyük bir sıçrama yaparak Temmuz 2017'ye kadar 49 doları gördü. Şu anda 55 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gerek verdiği güven itibariyle, gerekse işlem hacmiyle bence Litecoin yatırım yapılabilecek bir dijital para. Son günlerde de düşüş gösteren ve Bitcoin'in aşırı yükselmesi nedeniyle Litecoin iyi bir tercih olabilir.

Ben kendi fikirlerimi, düşüncelerimi, araştırmamdan doğan izlenimlerimi yazdım. Bunlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Kalın sağlıcakla.
Demir

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ