2019 sona ererken, yıla bakıldığında, kripto para birimi endüstrisi ekosisteminde birkaç gelişmeye tanık oldu.

Litecoin, BTC, ETH ve Diğer Kripto Para Ticaretinin Doğrulanmamış Hesapları Poloniex

Ancak göze çarpanlar, sektöre getirilen sayısız yönetmelikti. Sektörün önde gelen oyuncuları bu düzenlemelere uyarken, Poloniex geleneksel eğilime karşı hareket ediyor gibi görünüyor.

Şu anda çeşitli borsalar, düzenleyicilerle daha uyumlu olabilmek için ayrıntılı müşterinizi tanıyın [KYC] ve kara para aklama [AML] kurallarını uygulamakta. Bununla birlikte, Poloniex, doğrulanmamış müşterilerin platformda ticaret yapabileceğini ortaya çıkardığı için bir muhalif gibi görünüyor. Borsa Twitter'a taşındı ve önümüzdeki birkaç ay içinde mevcut doğrulanmamış müşterilerin hesaplarının dondurulmamış olacağını öne sürdü ve Seviye 1'e yükseltildi. Bir blog gönderisine göre, Seviye 1'e sahip müşteriler sınırsız ticaret, sınırsız mevduat ve günlük 10.000 dolara kadar para çekme gibi ayrıcalıklara sahip olacaklar.

İlgili Blog Yazısı

“Uzun süredir doğrulanmamış müşterilerimize, deneyiminizin son zamanlarda ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyoruz ve bunu sizin için geliştirmeye adadık. Bu yüzden bu yeni hesap katmanını oluşturmaya öncelik verdik ve mevcut müşteri hesaplarını, küresel kripto yatırımcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ilk adımlarımızdan biri olarak yükseltiyoruz. ”

Bununla birlikte, topluluk, borsanın en son hamlesiyle övünmediği gibi, bunun, çoğunlukla kripto para birimlerini aklamak için birkaç sahte hesabın açılmasını başlatacağına işaret etti. Bir iş dünyasından konuşan Twitter kullanıcılarından biri,“Bu kötü bir iş kararı. Kısa vadede birçok yeni yatırımcı çekeceksiniz, ancak uzun vadede bu bir sorun haline gelecektir” ifadesini ullanıyor.

Dahası, birçok borsa Finansal Eylem Görev Gücü'nün [FATF] seyahat kuralına uymadığı için mahremiyet koinlerini delist ediyor. Ancak Poloniex, MimbleWimble tabanlı Grin ile birlikte önemli mehremiyet koinlerini listeliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ