Geçtiğimiz 3 gün içinde Litecoin, değeri 60 dolarlık işareti aştığı için başka bir yükselişin arkasında yüzde 15,12'lik bir büyüme kaydetti.

Geçtiğimiz 3 gün içinde Litecoin, değeri 60 dolarlık işareti aştığı için başka bir yükselişin arkasında yüzde 15,12'lik bir büyüme kaydetti. Yazının yazıldığı sırada LTC’nin fiyatı 60 doların biraz üzerinde kaldı.

1 Saatlik Grafik

Litecoin'in 1 saatlik grafiği, son 5 gün içinde kaydedilen tutarlı bir büyüme sergiledi ve artan bir kanalın oluşmasına yol açtı. Kanal, alt eğilim çizgisinde birden çok kez test edildi ve varlık için kartlarda yakın bir düzeltme yapıldı. Litecoin, 28 Ocak'taki son ani artışla birlikte 58 $ direncini kırdı ve piyasada boğaların varlığını sürdürdüğünü gösterdi. 62,21 $ 'lık ana direnç kısaca değindi, ancak küçük düzeltmeler kripto parayı etkiledi.

VPVR göstergesine göre, son 3 haftadaki işlemlerin çoğunluğu Litecoin için Kontrol Noktası olan 57 dolar civarında gerçekleşti. Yakında düşüş eğilimi, ancak dip seviyesinin 58,98 $ seviyesinde test yapması durumunda yapıcı bir düşüş olacak. Desteğin veya POC'nin altındaki bir düşüş, Litecoin'in 55 doların altına düşmesine neden olabilecek bir çökme olasılığını artıracak. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi en az muhtemel durum bu.

RSI göstergesi de mevcut piyasa hareketi ile yükseliş eğilimi göstererek düzeltmelerden sonra yükseliş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, 200 Hareketli Ortalama, son fiyat pompası sırasında test edilen LTC için güçlü bir direnç olmaya devam etti.

1 günlük grafik

Litecoin’in 1 günlük grafiği LTC taraftarlarını yeniden tatmin edecek gibi duruyor. LTC'nin uzun vadeli grafiği, genellikle daha uzun bir süre boyunca ortaya çıkan önemli bir yükseliş paterni olan önemli bir Bardak ve Kulp deseninin (yani C-H deseni) oluşumunu resmetmiştir. Desen Kasım başından itibaren şekillenmeye başladı ve boyun çizgisi son 3 ay içinde birkaç kez test edildi.

Yazının yazıldığı sırada, C-H paterni tamamen oluştu ve kırılma LTC'nin değerlemesini 71 $ direnç çizgisinin üzerine pompalamalı. Olumlu bir kırılma, Litecoin'in Şubat ortasına kadar 71-78 dolar arasında hareket etmesine izin verebilir.

Sonuç

Kısa vadede, Litecoin birkaç gün düzeltme ile karşı karşıya, ancak 58.98 $ destek seviyelerinden geri dönmesi gerekiyor. Ancak, uzun vadeli grafik LTC yatırımcıları için yüksleişe işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ