Litecoin fırladı gidiyor: 1.300 TL

Litecoin'in son zamanlardaki yükselişi göz dolduruyor. Çoğu kişi Bitcoin'in bu macerasına tanık olamamış olabilir, ancak Litecoin bizlere özet geçiyor diyebiliriz. Çok eski olmayan 7-8 TL'lik fiyat bandından bugün 1.300 TL'lere çıkarak rekor bir değere imza attı. Peki bu yükselişin ardında yatan gerçek nedir?

Takip ettiğiniz üzere Bitcoin zaten kendi başına kripto piyayasasını götürüyor. 70.000 TL'lik sınırlara kadar dayanan Bitcoin'in yükselişinden altkoinler de nasibini alıyor. Buna şuan verebileceğimiz en iyi örnekler Litecoin ve IOTA. Litecoin'in bu inanılmaz artışı piyasa değerini de yaklaşık 19 milyar dolarlara kadar çıkardı. Bununla birlikte Litecoin, piyasadaki en değerli dördüncü kripto para olmuş oldu. Bu artış daha ne kadar sürer merak ediyoruz ancak, birkaç gün önce Litecoin'e yatırım yapanların sırıttığını buradan seçebiliyoruz. :)

Son 24 saatteki hacime bakacak olursak Litecoin, 8 milyar dolara yakın bir hacime sahip. Bu da yaklaşık olarak 440 bin BTC kadar ediyor.  Bu yükselişin ardından çoğu kişinin LTC almak için piyasaya gireceğini de varsayarsak bu artış belirli bir süre daha sürecek gibi gözüküyor.

Litecoin, Bitcoin'den sonra ortaya çıkmış dijital bir para birimidir. Litecoin'i değerli kılan ise türünün ikinci örneği olması. Piyasada hali hazırda dolaşan 54 milyondan fazla LTC var ve 84 milyon ulaşabileceği en üst sınır olarak belirlenmiş.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ