Litecoin, yazım sırasında 40 dolar işaretini kısa bir süre kırmasının ardından 35 doların üzerinde konsolide olmaya devam etti.

Litecoin, yazım sırasında 40 dolar işaretini kısa bir süre kırmasının ardından 35 doların üzerinde konsolide olmaya devam etti. Bununla birlikte, token, piyasada bir istikrar duygusu sağlayabilmesine rağmen, 20 Mart'tan beri direncini 43.17 $ 'ın üzerine çıkaramadı.Yazım sırasında Litecoin, 2.58 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 7. sırada yer almaya devam etti. 24 saatlik ticareti, kayıtlı faaliyetlerinde 3.75 milyar $ ile piyasa değerinin üzerine çıkmaya devam etti.


2020 boyunca, Litecoin bir dizi iniş ve çıkış geçirdi, bu da Ocak ayının başlangıcına doğru muazzam bir artışla vurgulandı. token, 14 Şubat'tan bu yana düşüş eğiliminden 15 gün önce büyük bir yükselişe sahne oldu. Aslında, Mart ortalarında, Litecoin 2 haftada neredeyse yüzde 44 oranında ölçeklendi ve 84 $ 'a kadar yükseldi.

Küresel finansal sistemin bir çöküşle karşı karşıya kalmasıyla kolektif kripto endüstrisi ve Litecoin ciddi bir düşüşle karşılaştı. Litecoin, en düşük değerlemesini 13 Mart'ta sadece 24 $ ile kaydederken, azalan bir kanaldan baskın bir model kaydetti.

Yukarıdaki senaryo ışığında, Litecoin'in hızlı bir iyileşme sağladığını ve 19 Mart'tan bu yana 34 $ destek seviyelerinin üzerinde değerlemesini büyük ölçüde koruduğunu belirtmek önemlidir. Geçen hafta, Litecoin’in fiyatı bir sıkışma yaşadı ve artan üçgen paternine şekil verdi. Litecoin’in değeri trend çizgisinden 27 $, 29 $ ve 34 $ 'a sıçradı ve kalıbın geçerliliğini doğruladı.

Bir hafta içinde yükseliş eğilimi göz önüne alındığında, fiyatın 43 $ 'dan anlık direnişi kırması gerekiyor. Teorik olarak, VPVR, alım satım faaliyetinin bu aralıkta önemli ölçüde yüksek olduğunu öne sürdüğü için, kırılmadan sonra kripto para için bir ticaret hedefi 43 ila 48 $ arasında olmalı.

Token ayrıca, kripto varlığın şu anda düşüş eğiliminden uzak olabileceğini öne süren PoC çizgisinin üzerinde konsolidasyonunu sürdürdü.


 Göreceli Güç Endeksi'nin kademeli gerilemeden sonra da kademeli olarak iyileştiği göz önüne alındığında, yazının yazıldığı sırada anlatım oldukça yükseldi. Gelecek hafta boyunca, Litecoin'in 43 $ ve 48 $ 'daki dirençleri aşma yeteneği çok önemli olacak, aksi takdirde yanlara doğru hareket olasılığı olası bir senaryo haline geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ