Litecoin şimdiye kadar çok önemli 50 $ seviyesinin üzerinde ilerleyemedi. Çok sayıda denemeye rağmen, koinin fiyatı sadece bir hafta önceki büyük düşüşün ardından 45 doların altına düştü.

Litecoin’in Konsolidasyon Aşaması, Potansiyel Bir Yükselişten Önce Devam Edecek

Litecoin şimdiye kadar çok önemli 50 $ seviyesinin üzerinde ilerleyemedi. Çok sayıda denemeye rağmen, koinin fiyatı sadece bir hafta önceki büyük düşüşün ardından 45 doların altına düştü. Geçtiğimiz hafta, LTC mütevazı kazançlarla istikrarlı bir yükseliş eğilimi sürdürdü.

Litecoin, yükselen bir paralel kanalın oluşumuna yol açan istikrarlı bir fiyat hareketini izledi. Bir kopma potansiyel olarak aşağı yönlü olabilir.

Ancak hareketli ortalamanın yerleşimi farklı bir hikaye anlatıyor.

Litecoin, günlük 50 hareketli ortalama 100 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğü düşüş eğilimi yaşadı.

Bu eğilim, bir aydan az süren 12 Mart çöküşünün bir sonucuydu.

Ancak, 50 DMA Mayıs ayının ilk iki haftasında hızlı bir şekilde yukarı doğru hareket ederken, 100 DMA da düştü. Bu, yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş geçişinin göstergesiydi. LTC'nin fiyatında son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından, hareketli ortalamaların fiyat mumlarının üzerine çıktığı düşüş eğilimi görülmüştür.

Yazım sırasında, mumlar 43.30 $ seviyesinde durmuş gibi görünen 50 DMA'nın üzerine taşındı.

Yakın dönemde potansiyel fiyat konsolidasyonunun göstergesi olan cari fiyat seviyesinde yoğun ticaret faaliyeti kaydedilmiştir.

50 nötr bölgenin üzerinde yükselen RSI, pazarda artan bir satın alma hissi olduğunu gösterdi. Bu iki senaryo doğurur.

Senaryo 1:

Boğa kırılma olasılığı, LTC fiyat mumlarının altındaki 50 DMA ve pozitif bölgede düşen 100 DMA ve RSI göstergesi ile desteklendi. Bu eğilim ortaya çıkarsa, kripto para 46 $ 'a yakın noktalarda direnebilir.

Kripto para için bir başka direnç noktası, VPVR tarafından yüksek bir ticaret faaliyeti kaydeden 47.31 $ 'da dururken, 100 DMA, 50.63 $' lık başka bir önemli seviye daha sağladı.

Senaryo 2:

Yükselen paralel kanalın oluşumu ile desteklenen düşüş eğilimi durumunda LTC, 50 DMA'dan 43,30 $ seviyesinde destek bulabilir. Başka bir destek, 21 Nisan'dan bu yana görülmeyen bir seviye olan 40.42 $ 'da bulundu.

BTC-LTC korelasyonu Ocak 2020'den bu yana 0.63'ten 0.87'ye önemli ölçüde arttı. Yarılanma bittikten sonra, Bitcoin istikrarlı bir artışa rağmen şimdiye kadar şiddetli fiyat dalgalanmalarından kaçındı ve topluluk tarafından genişletilmiş bir fiyat rallisi bekleniyordu. Bu ralli gerçekleşirse, yüksek korelasyon göz önüne alındığında Litecoin de konsolidasyon sonrasında çok ihtiyaç duyulan bir ralliye şahit olabilir.

Sonuç

Görünüşe göre gümüş kripto, pozitif tarafa bir kopuştan önce mevcut fiyat seviyesinde bir konsolidasyon aşamasına hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ