Piyasadaki yedinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin, iki haftadır 42-45 dolar aralığında konsolide oluyor ve altcoin o zamandan beri fiyat hareketini kaydediyor.

Piyasadaki yedinci en büyük kripto para birimi olan Litecoin, iki haftadır 42-45 dolar aralığında konsolide oluyor ve altcoin o zamandan beri fiyat hareketini kaydediyor. Birkaç kırılma girişimine rağmen, Litecoin birkaç reddetme kaydetti ve grafiklere bir göz atmak, ayıların burada kalmasını önerecektir.


Litecoin'in günlük grafiğinde azalan bir üçgen deseni şekilleniyordu. Bu modelin tamamlanması uzun vadede potansiyel bir düşüşe yol açabilir. Bu, günlük hareketli ortalamaların yerleştirilmesiyle de desteklendi. 50 DMA [Pembe], başlangıçta 200 DMA [Mor] ve dolayısıyla kripto para için yükseliş aşaması ile göstergeyi azalttığı görülen küçük bir yükseliş kaydetti.

Bununla birlikte, iki günlük hareketli ortalama birbirine paralel hareket ettikçe, bir golden cross beklentisi azaldı, bu da potansiyel bir düşüş fazının ileride olabileceği anlamına geliyor. Litecoin fiyat mumlarının üzerinde asılı duran 200 DMA'ya ek olarak, 50 DMA, yukarı doğru harekete devam ettiği için 13 Mayıs'ta şamdanların üzerine tırmandı. Bu ayrıca ayıların varlığını doğruladı.


Teknik göstergeler de dikkate alındığında, düşüş eğilimine yönelmiş oldukları görülmüştür. MACD, örneğin, yük alan ayıları gösteren sinyal hattının altına kaymıştır. Göreceli Güç Endeksi [RSI] da 50 medyan nötr çizginin altındaydı. Bu durum, kripto para piyasasında yatırımcılar arasında bir satış baskısı hissine işaret etti.

Üç haftadan uzun bir süre boyunca azalan kanal paterni, günlük hareketli ortalamaların yerleşimi ve göstergeler, düşüş eğilimi gösterdi. Eğer bu gerçekleşirse, kripto para VPVR göstergesine göre 35.68 $ ve 30.63 $ seviyelerinde yeniden test edebilir. Düşüş eğilimi devam ederse, aynı zamanda Aralık 22'de 18,76 $ seviyesine geriledi.

Trendin tersine çevrilmesi için bir dava kasvetli görünse de, Litecoin'in fiyat mumlarına Mart ayının ikinci haftasından bu yana görülmeyen seviyelerde 51,16 $ ve 59,22 $ seviyelerinde dirençle karşılaşıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ