Litecoin, kripto alanında kesintisiz çalışma süresine sahip tek p2p ağı, çünkü LTC kullanımı geçen yıl yüzde 109 arttı.

Litecoin Kullanımı %109 Arttı ve 2022

Litecoin, kripto alanında kesintisiz çalışma süresine sahip tek p2p ağı, çünkü LTC kullanımı geçen yıl yüzde 109 arttı. Geliştiriciler, 2023'te Litecoin yarılanması için hazırlanıyor ve analistler, LTC'nin 100 dolara dokunmasını bekliyor.

Küresel kripto piyasası geçen yılın ikinci yarısında büyük bir türbülansla karşı karşıya kalırken öne çıkan bir altcoin Litecoin oldu. Geçen yılın ikinci yarısında, LTC fiyatı Haziran ayında dibe vurduktan sonra yüzde 50'den fazla arttı.

Bu, Litecoin ağı, işlem sayısında yeni bir rekor kırmak veya artan LTC kullanımı olsun, birden fazla cephede önemli kilometre taşlarına ulaştığında gerçekleşti. Ayrıca 2022'nin ikinci yarısında LTC balina işlemleri de normalden çok daha yüksekti. Basın tarihi itibariyle LTC, 5.4 milyar dolarlık piyasa değeriyle 75.55 dolarlık bir piyasa değeriyle işlem görüyor. Bu aynı zamanda LTC'yi piyasa değerine göre 12. en büyük kripto para birimi yapar.

Resmi güncellemeye göre, Litecoin Ağındaki toplam işlem sayısı 39 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı.

İlginç bir şekilde, merkezi olmayan blockchain ağı Litecoin (LTC), başlangıcından bu yana Bitcoin'e çok zorlu bir rekabet veriyor. Litecoin, on yıldan uzun süredir kesinti süresi olmayan tek merkezi olmayan p2p ağıdır. Bu nedenle LTC, perakende işlemler için de tercih edilen kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıkmıştır.

BitPay'in son raporuna göre Litecoin, kripto ödeme işlemcisi BitPay'de Bitcoin'den sonra ödemeler için en çok tercih edilen ikinci kripto para birimi oldu. Tarih itibariyle LTC, BitPay'deki toplam ödeme payının yüzde 27'sini alıyor. Dünyanın en büyük ödeme işlemcisinde LTC kullanımı geçen yıla göre yüzde 109 arttı. Ayrıca, Bitcoin kullanımının yüksek değerli işlemler için oldukça popüler olduğu, LTC'nin ise günlük perakende için tercih edilen seçenek olmaya devam ettiği ortaya çıktı; işlemler.

Litecoin Balinaları Üçüncü Halvinge Hazırlanıyor

Litecoin blok zinciri, bu yıl 2023'te planlanan üçüncü yarıya indirmeye hazırlanıyor. Bu nedenle Litecoin ağındaki geliştiriciler, blok başına 6,25 LTC'lik blok ödülünü yarıya indirmek için hazırlanıyorlar. Ağdaki toplam işlemlere ek olarak Litecoin, yeni cüzdan adresleri açısından bir başka önemli dönüm noktasına daha dokundu.

Toplam LTC arzı şu anda 84 milyon Litecoin ile sınırlıdır. Bu sabit arz, kripto para birimini kıt ve deflasyonist hale getiriyor. Bu yarılanmanın arkasındaki geliştiricilerin amacı, kripto varlığının satın alma gücünü korumaktır.

Bitcoin yarılanmasına benzer şekilde Litecoin yarılanması, varlığın arzının azalmasına ve fiyatının artmasına neden olur. 2011 ve 2015'teki önceki iki yarılanmada, LTC fiyatı daha sonra yükseldi. Bu yıl da benzer bir ihtimal göz ardı edilemez. Geçen hafta Noel gününde, Litecoin köpekbalığı ve balina adresleri iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Analistler, LTC fiyat hareketinin bu yıl daha da devam etmesini bekliyorlar. Son zamanlarda LTC, 72 dolarlık kritik direncini aştı ve bir sonraki durak 80 dolar ve ardından 100 dolar olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ