Bu yıl şimdiye kadar neredeyse tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, Litecoin son beş hafta boyunca önemli kazanımlar elde etti.

Litecoin, Mart Ayının İlk Haftasına Kadar Bu Seviyeleri Görebilir

Bu yıl şimdiye kadar neredeyse tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, Litecoin son beş hafta boyunca önemli kazanımlar elde etti. Yazının yazıldığı sırada 74 dolar civarında bir fiyat etiketi kullanan Litecoin, CoinMarketCap'e göre 4.72 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Mevcut değerinde Litecoin, yılın başından bu yana % 90'ın üzerinde kazançlar gördü. 1 Ocak'tan beri LTC yaklaşık % 64 oranında arttı ve bunu önümüzdeki hafta aşağı yönlü % 20'lik kısa bir düzeltme izledi. Daha sonra gelen pompa, Litecoin'i beş aylık en yüksek seviyeye itti ve burada % 78.6 Fibonacci geri çekilmde desteğini yazım sırasında test etti.

50 günlük hareketli ortalama, 200-DMA gibi fiyat mumlarının altında iyi hareket etti. Her iki MA'nın pozisyonları yükseliş hareketlerinin geleceğini öngörürken, yine de Ağustos sonundan itibaren death crossdan etkilendiği unutulmamalıdır. Bununla birlikte, Litecoin yukarı doğru hareket etmeye devam ederse, iki MA, yükselen fiyata uyum sağladıkları için bir golden cross oluşturabilirler, bu da genellikle uzun vadeli yukarı yönlü fiyat hareketinin güçlü bir işaretidir.

MACD göstergesi de önümüzdeki haftalarda yükseliş eğilimi öngörüyordu ve MACD hattının hafif düşüşü endişe kaynağı olsa da, muhtemelen en son mumun yaptığı düzeltici hareketten kaynaklanıyor. Fiyat muhtemelen bu destekte yükseliş baskısı yaşayacağından değerde bir artış beklenebilir.

Ek olarak, EMA Şerit hatları fiyatın altında hareket ediyordu ve bireysel hatları birbirinden farklı görünüyordu. Bu genellikle iyi bir işarettir, ancak çizgiler bir süredir birbirinden uzaklaştığı için ortalama bir geri dönüş ortaya çıkabilir. Bu, aşağı yönlü fiyat hareketini kolaylaştırmayacak olsa da, gerçekleştiğinde fiyat hareketini engelleyebilir.

LTC'nin yakın gelecekte % 78.6 Fibonacci hattından sıçraması muhtemel. Golden cross oluşumu, hacim profilindeki bir sonraki yüksek hacimli düğümde % 38.2 retraksiyon hattına vuracağı anlamına gelebilir. Bu, Mart ayının ilk haftası için 90 dolarlık bir hedefe işaret ediyor.

CoinMetrics'ten elde edilen veriler, Litecoin'in 60 günlük volatilitesinin 2020'nin başlamasından bu yana arttığını ve şu anda Eylül ortasındaki seviyeler kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Son dalgalanma bu yüksek seviyeye yakınken, 19 Ocak'ta LTC değerinde düşüşe neden oldu. Bununla birlikte, volatilite her iki yönde de çalışıyor. Bu nedenle Litecoin gerçekten de yukarıda belirtildiği gibi yükselebilir.

Sonuç

Litecoin destekten 74 $ 'dan geri sıçrayabiliyorsa, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar yükselen fiyatı yakalarken bir golden cross yaratabilir. Son zamanlarda oynaklığın artmasıyla Litecoin, Mart ayının ilk haftasında kendini 90 $ civarında görebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ