Litecoin ve Grin ++ geliştiricisi David Burkett, Litecoin’in Mimblewimble entegrasyonu hakkında Nisan ayında bir güncelleme yayınladı ve bir test çerçevesi oluşturulduğunu ve kod tabanı entegrasyonunun başladığını iddia etti.

Litecoin Mimblewimble Entegrasyonu Test Oluşturma ve Kod Tabanı İlerlemesini Sağlayacak

Litecoin ve Grin ++ geliştiricisi David Burkett, Litecoin’in Mimblewimble entegrasyonu hakkında Nisan ayında bir güncelleme yayınladı ve bir test çerçevesi oluşturulduğunu ve kod tabanı entegrasyonunun başladığını iddia etti.

Litecoin Mimblewimble (MW) projesinin baş geliştiricisi David Burkett, şimdi işlevsel bir test çerçevesi oluşturdu ve şimdiye kadar yapılan geliştirme çalışmalarını Litecoin kod tabanına entegre etmeye başladı.

Litecointalk forumlarına ilişkin 1 Mayıs raporuna göre, MW gizlilik geliştirmelerini Litecoin'e uygulama projesi, bir test yatağı inşa ederek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Burkett, çerçeve boyunca uçtan uca doğrulama testleri de yaptığını iddia ediyor.

“Geçerli üstbilgiler, bloklar ve işlemler oluşturan işlevsel bir test çerçevesi oluşturdum. Şimdi (çoğunlukla) bazı uçtan uca blok doğrulama testlerim var ” diyor.

Burkett MW'ın yaz sonunda Litecoin test ağında çalışacağını tahmin etti. Bu, bu amaca yönelik önemli bir adımdır.

Kod tabanı entegrasyonu

Burkett, çalışmalarını başlangıçta ConnectBlock mantığına odaklanarak Litecoin kod tabanı ile entegre etmeye başladı. Kodun bu kısmı blokları zincire eklemeden önce doğrular.

Burkett daha sonra hangi özel alanla başa çıkacağından emin olmasa da, üst düzey planının kod tabanı entegrasyonuna ve “çok daha fazla test” yapmaya devam ettiğini belirtti.

Burkett ayrıca, “ilk beta olmayan sürümü” olarak işaretlenen yeni sürüm adayı v1.0.0 statüsüne ulaşan diğer projesi Grin ++ hakkında bir güncelleme yaptı. Grin ++, Ocak 2019'da Mimblewimble gizlilik protokolünün ilk uygulamasını içeriyordu.

Mimblewimble ilk olarak 2016'da Tom Elvis Jedusor kalem adı altında hareket eden bir kişinin yazdığı tanıtım bülteninin bir Bitcoin araştırma kanalında ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı.

 Protokol, bir CoinJoin'deki işlemleri birleştirerek blok zinciri gizliliğini, ölçeklenebilirliğini ve misliliği geliştirmeyi amaçlamaktadır. Sonuç olarak, ağ üzerindeki bloklar, ağı izleyen herhangi bir üçüncü taraf için işlem verilerini gizleyen tüm girdi, çıktı ve imza verilerinin bir listesini içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ