Gelişen Bitcoin dijital altın anlatısının yanında dijital gümüş olarak Litecoin, altının yeni zirvelere yükselişi sırasında gümüşün yaptığı kadar iyi yaptı.

Litecoin Neden Sonunda Bitcoin

Gelişen Bitcoin dijital altın anlatısının yanında dijital gümüş olarak Litecoin, altının yeni zirvelere yükselişi sırasında gümüşün yaptığı kadar iyi yaptı.

Tuhaf bir şekilde, dijital ve fiziksel meslektaşları daha değerli kardeşlerinin gerisinde kaldı. Ancak bu durum yakında değişebilir ve Litecoin nihayetinde Bitcoin'in başarısından faydalanabilir. İşte nedeni.

Yükselen Bir Dalga Tüm Tekneleri Kaldırıyor, Ancak Litecoin Boğulmaya Devam Ediyor

Kripto para piyasası geçmişte olduğundan çok daha farklı görünüyor. Bunun arkasındaki ana sebeplerden biri, Litecoin'in artık piyasa değerine göre ilk 10'da yer almamasıdır.

XRP, Amerika Birleşik Devletleri SEC ile ilgili sorunlar nedeniyle üçüncü sıradan düştü, bu nedenle Ethereum ve Bitcoin'in yanı sıra, endüstriye tamamen yeni bir tür hakim.

Ancak bir analiste göre, Litecoin yalnızca çökmüş olabilir ve bitmeyebilir ve yalnızca Bitcoin'in kaçak başarısı nedeniyle fayda sağlayabilir.

Tweetlerine göre LTC, daha küçük işlemler için daha uygundur ve ücretleri minimumda tutmak için Lightning Network kanalları sunar. Her ikisi de altcoinin BTC'den neden faydalanabileceğinin temel nedenleridir. Ama çok daha fazlası var.

LTC Neden Bitcoin'e Karşı Geri Dönüş İçin Hazırlanıyor?

Yukarıda özetlenen nedenler kesinlikle Bitcoin ve Litecoin'e de sıçrayabilecek başarısı ile ilgili faktörlerdir. Litecoin, Bitcoin Core kodundan doğar. Bitcoin gibi, yalnızca 84 milyon LTC'lik kıt bir arz var.

Pek çok benzerliği arasında, madencilik için SHA256 yerine Scrypt'e güveniyor; bu, Litecoin'in yalnızca Bitcoin sayesinde iyi performans göstermesine değil, aynı zamanda en iyi kripto para biriminden daha iyi performans göstermesine izin veren farklılaştırıcı bir faktör olabilir.

Yeşil kripto para birimleri yeni anlatı haline gelirse, dijital gümüşün parlama zamanı gelecektir. Gümüş, altın gibi çeşitli endüstriyel kullanımlara sahiptir. Bununla birlikte, gümüş, özellikle yeşil enerji girişimlerine daha da bağlıdır ve dijital gümüş takma adını altcoin için daha uygun hale getirir.

LTC/BTC grafiği, ilk kripto para birimine karşı yıllarca düşük performans gösteriyor. Her Bitcoin, her bir Litecoin'den 200 kat daha değerlidir, ancak arz sadece dört kat daha fazladır. Matematik böyle ama piyasa sonunda bunu fark ettiğinde, rekorlar kitabı için bir toparlanma olabilir.

Dijital gümüş olarak bilinen altcoinde yakında tekrar bir kıvılcım olacak mı?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ