Litecoin Vakfı, piyasadaki en büyük kripto saklama sağlayıcılarından biri olan BitGo ile bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Litecoin Vakfı BitGo ile Çalışacak

Litecoin Vakfı ve diğer LTC sahiplerinin bir saklama sağlayıcısına para yatırmak zorunda olmasa da, bunu yapmak kurum düzeyinde güvenlik sağlar. Haberler ilk olarak Twitter'da 3 Ocak 2019'da açıklandı.

İki şirket de ayrıntıları açıklamadı. Litecoin Vakfı'nın doğrudan müşterilere bir saklama cüzdanı sunacağı tahmin edilirken, Finance Magnates Litecoin Vakfı'nın kendisinin BitGo ile kendi fonlarını depolamasını önerdi. BitGo'nun zaten LTC mevduatlarını desteklediği göz önüne alındığında, daha olası görünüyor.

Çoklu İşaret Odaklı Depolama

Litecoin Vakfı'nın duyurusu, birden fazla tarafın gönderilmeden önce bir işlemi kabul etmesine izin veren bir özellik olan multisig adreslerini kullanacağından bahsediyor. Multisig genellikle ortak hesaplar oluşturmak veya emanet yapmak için kullanılır, ancak veri kaybına karşı korumak için anahtarlarını bölmek isteyen kişiler tarafından da kullanılabilir.

Bu, BitGo'nun sunduğu tek teknik özellik değil. Ayrıca Ekim ayında Litecoin’in SegWit özellikleri için destek sağlayarak sık sık ve az miktarda ödeme gönderen kullanıcılar için daha düşük işlem ücretleri sağladığını duyurdu. Bununla birlikte, Litecoin Vakfı, SegWit'i mevcut planlarında kullanıp kullanmayacağını yorumlamadı.

Diğer Fonlar

Litecoin Vakfı kendi fonlarını BitGo ile depolarsa, ilk kez benzer bir yatırım yapmış olmayacak. Eylül ayında, kripto kredileri ve bankacılık platformu Celsius Network, şirket için para tuttuğunu açıkladı. Litecoin Vakfı'nın TokenPay'e ait bir Alman bankası olan WEG'de de hissesi bulunuyor.

Devam eden finansal faaliyetlerine rağmen, bazıları Litecoin Vakfı'nın fon sıkıntısı çektiğini ileri sürdü. Ekim 2019'da gelen raporlar, şirketin yaklaşık 200.000 dolar değerinde varlığa sahip olduğunu gösteriyor - oldukça mütevazı bir miktar, ancak küçük boyutu ve gönüllü çalışmaya bağlı olması nedeniyle şirketi canlı tutmak için yeterli olan bir rakam.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ