Çin, kripto para birimi alım satım işlemlerini “denetlemeye” devam ediyor ve borsa kuruluşlarını kapatma niyetini açık açık belirtti.

Litecoin Yaratıcısından Çarpıcı İddia: İnsanlar Pump Hareketi Oluşturmak İçin Çin Haberlerini Kullanıyor

Çin, kripto para birimi alım satım işlemlerini “denetlemeye” devam ediyor ve borsa kuruluşlarını kapatma niyetini açık açık belirtti. Bununla birlikte, bu gelişme dışında, ülke de dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin'in fiyatını etkilediği yönündeki spekülasyonlar nedeniyle haberlerde yer almakta. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee'ye göre, insanlar Bitcoin'in değerini etkilemek için Çin haberlerini kullanıyorlar. Magical Crypto Friends'in son sayısında Lee şöyle diyor:

“Sadece insanlar pump hareketi oluşturmak için Bitcoin FUD’u oluşturmak üzere sürekli Çin haberleri kullanıyor gibi hissediyor.”

Bitcoin Fiyatı

Özellikle, Bitcoin’in fiyatı ve kripto para birimi piyasası, Çin’in blockchain teknolojisini benimsemesine cevaben ilginç bir yükseliş eğilimi kaydetti. Bunun ardından blockchain teknolojisi ve kripto para spekülasyonları arttı.

Aynı zamanda, çekişe geçen bir başka gelişme de, kripto para birimi madenciliğinin, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun [NDRC] listesinin “elenmesi kategorisinden”, yani kısıtlanması gereken endüstriyel faaliyetlerin bir listesinden çıkarılmasıydı. Magical Crypto Friends ayrıca, Başkan'ın ekonomiyi güçlendirmek için teknolojinin daha geniş çapta benimsenmesi çağrısında bulunduğunu ifade ediyor. Blockstream STK'sı Samson Mow konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor.

“Blockchain için cesaretlendirmenin DCEP gibi bir çok projeye baktığınızda madencilikle hiçbir ilgisi yok, mayınlı olacağını sanmıyorum, muhtemelen sadece yayınlanacak, değil mi? Madencilik dahil değil. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ