CoinMetrics kısa bir süre önce kripto para birimi alanına ilişkin bilgiler üretmek için ağ verilerini analiz eden bir rapor olan haftalık Network of State serisinin 25. sayısını yayımladı.

Litecoin

CoinMetrics kısa bir süre önce kripto para birimi alanına ilişkin bilgiler üretmek için ağ verilerini analiz eden bir rapor olan haftalık Network of State serisinin 25. sayısını yayımladı. Raporda, XRP’nin günlük ortalama işlem değeri geçtiğimiz hafta ETH’yi geçerken, XRP ve BCH’in transfer değerlerinin bu kez önemli ölçüde düştüğü ifade ediliyor.

Litecoin ve BTC

Raporda ayrıca Litecoin’in ayarlanmış transfer değerinin yüzde 89’un üzerinde bir artış gösterdiğini de gözlemledik. Bununla birlikte, düşük transferleri ve işlem sayıları, nispeten az sayıda adresin büyük miktarda Litecoin'i hareket ettirdiğini gösteriyor.

BTC günlük ücretlerinin arka arkaya ikinci hafta için yüzde 10 arttığı bildirildi. Bitcoin bu konuda ETH'nin üzerine çıkmaya devam ettiğinden, BTC'nin ETH’nin 91 bin 800 dolarına göre 346 bin 900 dolar olması bekleniyor. Ek olarak, XRP ücretlerinin geçen hafta yüzde  100'ün üzerinde büyüdüğü bildirildi.

Litecoin Hash Gücü ve Madencilik Zorluğu

Raporda ayrıca, hem Litecoin hash gücünün hem de zorluğun Temmuz ayından bu yana serbest düşüşe geçtiğini ve şu anda 2018'in başından bu yana görülmeyen düşük değerlere ulaşmanın eşiğine geldiğini tespit etti. Bitcoin’in zorluğunun da 7 Kasım’da düştüğü bildirildi.

Önde gelen altcoinlerden biri olan Stellar'ın geçtiğimiz haftaki en büyük kazancı kaydettiği ve Stellar Kalkınma Vakfı'nın 55 milyar tokenı etkin bir şekilde yakmasından sonra, yüzde 19'luk bir artış kaydettiği bildirildi. Küçük sermayeli varlıklar arasında, Cosmos herhangi bir katalizör ortaya çıkmadan yüzde 24 artış gösterdi, ancak Tezos Coinbase'in platformda belirleyici ödüller vereceğini açıklamasının ardından yüzde 41 oranında artış gösterdi.

CoinMetrics ayrıca, bu yılın başlarında Bitcoin ve altın getirileri arasındaki kısa vadeli korelasyon durumunun tarihin en yüksek seviyelerinden birine ulaştığını bildirdi.

Ek olarak, CoinMetrics, altının son büyük satış ve Bitcoin ile 30 günlük negatif korelasyonunun, dijital varlığın makroekonomik ve jeopolitik gelişmelere tepki fonksiyonunun karmaşık ve tutarsız olduğunu ileri sürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ