Litecoin, 2019 boyunca ağında önemli miktarda değer aktardı. Kripto para piyasası yeni bir boğa piyasasına girmiş gibi göründüğü için, bu yıl LTC için daha umut verici görünüyor.

Litecoin, 2019 boyunca ağında önemli miktarda değer aktardı. Kripto para piyasası yeni bir boğa piyasasına girmiş gibi göründüğü için, bu yıl LTC için daha umut verici görünüyor.

Litecoin'in Büyük Ağ Etkinliği

BitInfoCharts'ın yakın tarihli bir raporuna göre, geçen yıl Litecoin blok zincirinde 100 milyar doların üzerinde LTC işlem gördü.

Aktarılan yüksek değer, kripto para biriminin 2019'un ikinci yarısında düşüş eğilimine girmesi nedeniyle özellikle belirgin durumunda.

Litecoin, Haziran ayı sonunda 147 dolardan yüksek bir oranla Aralık ortasında 36 doların altına düşerek % 75'in üzerine çıktı. Yılın ikinci yarısında piyasadaki gerilemeye rağmen, Ocak-Temmuz 2019 arasında ortalama günlük işlemlerde yaklaşık 200 ila 300 milyon dolar söz konusu oldu.

Bu arada, spekülatif olmayan yatırımcılar arasındaki ilgi düzeyi önemli ölçüde arttı. Düzenli olarak 21.000 işlemle günde 100 milyon dolar civarında işlem gerçekleştirildi. Böylece, ortalama işlem değeri işlem başına 5.000 $ olarak gerçekleşmiş durumda.

Bununla birlikte, ortalama işlem değeri işlem başına yalnızca 50 dolardı. Rapora göre, böylesine muazzam bir tutarsızlık, “değerin çoğunluğunun az sayıda yüksek net değere sahip birey, fon veya hizmetten” olduğunu göstermekte.

Aktarılan 100 milyar dolarlık değer büyük miktarda para gibi görünse de, 2017'nin boğa piyasasında görülenlere kıyasla bu bir şey değil. Zirvede, tek bir günde 5 milyar doların üzerinde işlem yapıldı.

Bu verilere dayanarak, LTC fiyatı ne kadar yüksekse, aktarılan değer miktarı o kadar yüksek gibi görünüyor. Bu öncül altında, Litecoin’in fiyat eylemine bakmak, ağ etkinliğinin 2020'de nasıl davranacağını önerebilir.

Bir Boğa Rallisi Sürüyor

1 haftalık tabloya dayanarak, çoklu teknik göstergeler Litecoin'in yakında büyük bir boğa rallisine girebileceğini tahmin ediyor.

Parabolik dur ve geri veya “SAR” üç hafta önce bir satın alma sinyali sundu. Durma ve geri dönüş noktaları bir varlığın fiyatının altına düştüğünde, pozitif bir işaret olarak kabul edilir. Böyle bir yükseliş oluşumu, LTC'nin eğiliminin düşüş eğiliminden yükselişe dönüştüğünü gösteriyor.

Şubat 2019'dan bu yana ilk kez durma ve geri dönüş sistemi yükselişe geçti. Bu süre zarfında, Litecoin parabolik SAR yükseliş sinyalini verdikten sonra % 350 arttı.

Buna ek olarak, hareketli ortalama yakınsama sapması veya MACD de yükselişe geçti ve son zamanlarda daha da ileriye doğru bir güven kazandı. Bu teknik gösterge, bir trendin yolunu takip eder ve momentumunu hesaplar.

12 günlük EMA 26 günlük EMA'nın üzerine çıktığında, yukarı doğru itme olasılığı arttı. LTC'nin 1 haftalık grafiğinde sunulan bu yükseliş işaretlerine rağmen, tabuttaki son çivi olarak düşünülebilecek bir eksik faktör var.

Şu anda, 200 haftalık hareketli ortalama direnç olarak hizmet veriyor. Geçmiş verilere dayanarak, Litecoin bu hareketli ortalamayı her destekleyişinde yeni bir makro yükseliş trendi tetiklendi. Böylece, bu kripto para biriminin bu önemli fiyat engelini aştığı anda boğa koşusunun başlamasını bekleyebiliriz.

Önceki teknik analizlere dayanarak, bu yıl Litecoin ağı üzerinden de önemli miktarda değerin aktarılması muhtemel görünüyor. Bu görüşü engelleyebilecek tek şey 200 haftalık hareketli ortalamanın gücüdür.

Bu bariyer bozulana kadar daha düşük en düşük seviyeler beklenmeli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ