Şu anda, Bitcoin , Litecoin ve Ethereum gizlilik özelliklerini entegre etme ve uygulama yolunda ilerliyor.

Litecoin

Şu anda, Bitcoin , Litecoin ve Ethereum gizlilik özelliklerini entegre etme ve uygulama yolunda ilerliyor. Bu gelişmelerin gizlilik odaklı koinler için bir tehdit olarak bu kriptoları yükseltmesine neden olabileceği endişeleri devam ederken, burada ortaya çıkan bir diğer önemli soru da - kripto paraların altyapısı nasıl değişecek ve gizliliği artıran teknolojilerin kullanıcılar üzerindeki etkileri neler olacak?

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee yeni bir podcast'de yer aldı ve MimbleWimble uygulaması tamamlandığında Litecoin'in nasıl çalışacağından bahsetti . Kullanıcılar normal Litecoin işlemleri yapabilir mi yoksa MimbleWimble zincir sürümünü kullanmaya zorlanacaklar mı? Bu soruları yanıtlayan Lee, “Başlangıçta MimbleWimble uygulaması sonrası Litecoin kullanımı zor olacak; bu bir öğrenme eğrisi olacak. Tüm cüzdanlar en başından itibaren desteklemeyecektir […] soft bir fork olduğu için, tüm ekosistemin istediklerine kadar ilgilenmesi gerekmez. Aslında bu konuda birçok borsa ile görüştüm, düzenleyici tarafta böyle bir yükseltme ile iyi olduklarından emin olmak için yaptım bu görüşmeleri” diyor.

İşleri bir perspektife oturtarak, gizlilikle geliştirilmiş sürümü seçmek veya seçmemek için işlemler yaparken kullanıcıların bir seçeneği olacaktır. Bununla birlikte, Litecoin bu uygulama ile her zamankinden daha özel olacağından, bu, fiyat açısından da koin için iyi bir şey olabilir.

Kriptografide bir hata varsa, bilgisayar korsanları bundan faydalanmayı başarabilir ve kimse bu gizlilik koinlerinde herhangi bir değişiklik fark etmeden kendileri için havadan paralar oluşturabilir. Peki, Bitcoin, LTC ve ETH, kendi protokol uygulamaları ile bir tür gizlilik coini haline gelirse, bu tür risklere maruz kalabilirler mi? Bununla ilgili düşüncelerini paylaşan Lee, yorumda bulundu,

“Gizli enflasyon, birkaç gizlilik koinini etkileyen bir sorun. Ekosistemimizde iyi olan şey Litecoin için uzatma bloğu; kendi başına tecrit edilmiş olur. Bu yüzden bir şey olsa bile, ana zincire sızmayacak çünkü daha fazla para çekilemeyecek. Bu yüzden evet, uzatma bloğuna koin koyarsanız risklidir, ancak yeni gizlilik özelliklerini denemek istiyorlarsa almaya istekli olma riski vardır. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ