Litecoin'in (LTC) geliştiricisi David Burkett, MimbleWimble'ın LTC ağı için gizlilik protokolünde çok çalışıyor. Ayrıntılı bir geliştirici güncellemesinin yanı sıra, ilk zaman çerçevesini oluşturdu.

Litecoin

Litecoin'in (LTC) geliştiricisi David Burkett, MimbleWimble'ın LTC ağı için gizlilik protokolünde çok çalışıyor. Ayrıntılı bir geliştirici güncellemesinin yanı sıra, ilk zaman çerçevesini oluşturdu.

Litecoin (LTC) ağı için tasarlanan MimbleWimble gizlilik ve mantar protokolü uygulamasının yazarı David Burkett Şubat ayındaki ilerlemesini paylaştı ve testnet lansmanının ilk tarihini açıkladı.

Gizliliğe Giderken

Bay Burkett'e göre, MimbleWimble'ın önemli özelliği olan etkileşimli olmayan işlemlerin tasarımını yeniden gözden geçirdi. Yeni tasarım GitHub'da Litecoin İyileştirme Teklifi (LIP) 0004 olarak mevcut ve daha fazla incelemeye hazır.

Ayrıca, Bay Burkett işlem doğrulama özellikleri üzerinde çalıştı. Blockchain içinde bir tür veri yapısı olan merkle dağ sıraları (MMR'ler) kavramını tanıttı. Ayrıca, sistemin gelecekteki soft forklarını mümkün kılmak için orijinal çekirdek tasarımını biraz değiştirdi.

Geliştiricinin en yakın planları, protokolün Node API'larına ve blok doğrulama mantığına geri dönmektir.

Yaz bitince

Birçok blockchain geliştiricisi gibi, David Burket de oyunu değiştiren çözümler hakkında konuşurken değerli zaman çerçeveleri belirlemekten kaçınmayı tercih ediyor. Bu son geliştirme güncellemesi ilk kez bir tarih açıkladı.

Litecoin'in (LTC) MimbleWimble protokolünün test ağı sürümünün 2020 yazının sonuna kadar teslim edileceğini duyurdu. Sürüm, eşler arası mesajlaşma, işlem havuzu ve senkronizasyonun ilk sürümü olan tüm blok ve işlem doğrulama kurallarını gösterecek. Ayrıca, her zamanki gibi, bloklar blok zinciri tarafından çıkarılacaktır.

 Bununla birlikte, cüzdanın son kullanıcı sürümüne sahip olmayacak, bu nedenle CS Litecoin (LTC) sahipleri bunu kendileri test edemezler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ