MimbleWimble protokolünün geliştiricisi David Burkett, Litecoin uygulamasının ilerlemesini paylaştı. Çok yakından piyasada olacak gibi duruyor.

Litecoin

MimbleWimble protokolünün geliştiricisi David Burkett, Litecoin uygulamasının ilerlemesini paylaştı. Çok yakından piyasada olacak gibi duruyor.

MimbleWimble (MW) protokolü güvenlik açığı konusundaki sıcak tartışmadan kısa bir süre sonra, Grin'in (MW'nin arkasındaki yerel blok zinciri) geliştiricisi olan David Burkett, MimbleWimble'ı Litecoin'e getiren bazı şaşırtıcı ayrıntıları açıkladı.

Finansmandan Uygulamaya

Son zamanlarda, geliştirici Litecoin Vakfı'nın MW uzatma bloğunu uygulamadaki çabalarını finanse etmeye karar verdiğini açıkladı. Bu nedenle, Litecoin'in protokol yönetişiminin yeni mahremiyet protokolünü uygulamaya odaklandığı sonucuna varabiliriz.

MimbleWimble'daki anonimlik eksikliği nedeniyle geniş çapta eleştirilen geliştiriciler, teknolojilerini artık TOR ile birlikte çalıştırdılar. MW, bir işlemi ortak olarak sonuçlandırmak için alıcı ile etkileşime girmeyi gerektiriyor. Bu etkileşim için TOR kullanarak, protokol tanıdık görünen adresleri, daha basit bir kurulum ve geliştirilmiş mahremiyeti kullanabilir.

CoinJoin: Hız ve Gizlilik için Tek Değişim Noktası

Gelişitirici Burkett, Litecoin'in ana ağında yayınlanan işlemlerin bazı yönlerini de yeniden gözden geçirdi. Gizlilikten ödün vermeden hızı artırmak için, her MimbleWimble işlemi artık CoinJoin sunucusunda önceden yayınlanabilir. Sonuç olarak, bazı durumlarda kullanıcılar gecikmeden ve işlem reddetmelerinden kaçınabilir.

Piyasaya sürülmesi için bir adımın daha olduğunu belirten Burkett, Grin ++ kod tabanını LTC'nin Grin ++ 'ı minimum değişikliklerle yeniden kullanmasını sağlayacak şekilde yeniden tasarladı. Bu nedenle, MW'ın Litecoin'e uygulanması ancak sorunsuz bir tasarıma sahip olacak.

 MimbleWimble protokolü, bazı büyük blok zincirlerindeki eşsiz mahremiyet seviyesi için kullanılabilecek bir tür yan zincir uzantısı durumunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ