Bitcoin'in gümüşü olan Litecoin, şu anda zayıf zincir metrikleriyle sorunlu bir aşamadan geçiyor.

Bitcoin'in gümüşü olan Litecoin, şu anda zayıf zincir metrikleriyle sorunlu bir aşamadan geçiyor. Kripto para birimi için çalkantılı bir dizi günden sonra, Litecoin blok zincirindeki işlemlerin sayısı 22 Mart 2020'de yaklaşık üç ayın en düşük seviyesi olan 18.23k'ye ulaştı.

BitInfoCharts'tan toplanan verilere göre, rakamlar bu düşük seviyeye son kez dokunduğunda ve aştı, LTC’nin blok zincirindeki işlem sayısının 15.266 bin dolara kaydedildiği 1 Ocak 2020'de gerçekleşti. Çoğunlukla, rakamlar birkaç düşüşe rağmen bu yıl 20 bin'in üzerinde kaldı.

Aslında, 2 Ocak'ta 30 binin üzerindeki değer bir ay sonra 34,57 bin'e yükseldi. Bu, kripto pazarının önemli yüksekliklere doğru yükseldiği bir dönemdi, birçoğu daha büyük pazarın Bitcoin'in yaklaşmakta olan yarıya inme ışığında daha da artmasını bekliyor.


Ancak, işlem sayısındaki son düşüş mevcut piyasa senaryosunu taklit etmeye devam etmiştir. Kısa bir süre önce, Litecoin Vakfı, Litecoin'i M.Pay platformuna entegre etmek için MeconCash ile bir ortaklık duyurdu. Resmi blog yazısına göre, bu ortaklık Litecoin'in [LTC] Güney Kore'deki 13.000'den fazla ATM'den Kore Wonu [KRW] 'na çekilmesine izin verecektir.

Geliştirmenin ardından Litecoin Vakfı Genel Müdürü Charlie Lee, “Litecoin'in M.Pay platformuna ve büyük ATM ağına entegrasyonu, Litecoin'in Güney Kore pazarındaki ayak izini genişletmek için büyük bir adımdır ve platformlarını büyütmeye ve Litecoin'in ek hizmetler sunmaya devam ederken MeconCash ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz ”  açıklamasını yaptı.


Bu gelişmeler Litecoin için yeni fırsatlar yaratmak için oluşturulmuş olsa da, ekosistem için pek bir şey olmamıştır. Zincir üzerindeki metrikleri, zayıf temellerin bir resmini tasvir etti. Sadece hit olan blok zincirindeki işlem sayısı değil. Ağın etkin adres sayısı da, üç ayın en düşük seviyesine ulaştığı için aşağı yönlü bir seyir izledi.

 Litecoin’in Hash gücü, piyasadaki büyük düşüş baskısı nedeniyle iki yılın en düşük seviyesine geriledi. BitInfoCharts'tan elde edilen verilere göre, hashrate 16 Mart'ta 127,9 TH / s'ye düştü. Bu, Litecoin madencileri arasında artan düşüş hissinin ve yarıya indirilmeyi takiben birkaç canlanma girişimine rağmen başarısızlıklarının bir göstergesiydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ