Bu yazımızda sizlere Livepeer (LPT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LPT Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Livepeer (LPT) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi LPT Coin

Bu yazımızda sizlere Livepeer (LPT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LPT Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Livepeer (LPT) Nedir?

Livepeer Projesi, internet üzerinden canlı video yayını ve akışı için teknoloji geliştiriyor. Aşağıdaki farklı kullanıcı türleri Livepeer'dan yararlanabilir:

  • Canlı video içeren uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler, video işlevlerini güçlendirmek için Livepeer'ı kullanabilir.
  • Video, oyun, kodlama, eğlence, eğitim kursları ve diğer içerik türlerini yayınlamak isteyen kullanıcılar, bunu yapmak için Livepeer üzerine kurulu uygulamaları kullanabilir.
  • Geniş kitlelere ve yüksek akış faturalarına veya altyapı maliyetlerine sahip yayıncılar, maliyetleri veya altyapı ek yükünü potansiyel olarak azaltmak için Livepeer ağını kullanabilir.

Yaklaşık altı ay önce Livepeer'ın var olması gerektiğine neden inandığımız konusunda iyi bir arka plan görevi gören bu gönderi aracılığıyla Livepeer'ı tanıttık. O zamandan beri yayınladığımız içeriğin çoğu, merkezi olmayan bir ağı güvenli bir şekilde oluşturmak ve teşvik etmek için bir protokolün ana hatlarını çizen Tanıtım Bültenimiz de dahil olmak üzere, doğası gereği çok teknik olmuştur. Bu yazının geri kalanı, teknik ayrıntılara derinlemesine girmeden Livepeer'a ve bu konuda ilginç olduğuna inandığımız şeylere daha kolay bir giriş olarak hizmet edecek.

Livepeer, canlı video altyapısıdır. İnternet üzerinden video yayınlamanıza veya herkesin kendi uygulamasına veya web sitesine video oluşturmasına izin veren teknolojidir.

Livepeer merkezi değildir. Livepeer ağını işleten tek bir şirket yok. Livepeer yazılımını çalıştıran herkes Livepeer altyapısının bir parçasıdır ve hepsi ağın sahibidir. Merkeziyetsizliğin faydaları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Livepeer teşvik edilir. Livepeer yazılımını çalıştıran kullanıcılar para kazanabilir. Livepeer ağının hizmetinde bilgisayarlarının işlem gücüne ve bant genişliğine katkıda bulunurlar ve bunun için tazminat alırlar. Livepeer yazılımını çalıştırabilir ve katılabilirsiniz.

Livepeer açık. Livepeer video altyapısına ve ağına güç sağlayan tüm kodlar açık kaynak kodludur. Herkes katkıda bulunabilir ve Livepeer'ın üzerine istediğini inşa edebilir. İstediğinizi inşa edebilir ve istediğinizi aktarabilirsiniz.

LPT Coin Nedir?

Livepeer, Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Ethereum, ekonomik kuralları ve teşvikleri yazılıma yerleştirmemize izin veren bir platformdur. Livepeer, bazı kullanıcıların video yayınlamak için ödeme yapmasına ve diğer kullanıcıların kaynakları sağlamak için ödeme almasına izin veriyorsa, Ethereum, kimin ödeme alacağını, ne kadar ödeneceğini ve ne alacaklarını belirleyen kuralları yerleştirmemize izin verir.

Livepeer, Livepeer Token veya LPT adı verilen bir kripto para birimine sahiptir. Livepeer aracılığıyla yapılan tüm ödemeler ve tüm tazminatlar ABD doları veya diğer para birimi cinsinden yapılmaz. LPT adlı bir kripto para birimi aracılığıyla yapılır. LPT, Livepeer ağını güvenli ve emniyetli tutmada önemli kullanımlara sahiptir. Birçok kripto tokeni, diğer kripto para birimleri ve nihayetinde yerel hükümet para birimi ile değiştirilebilir.

LPT sahibi olan herkes Livepeer ağına katılma fırsatına sahiptir. LPT kazandıysanız veya satın aldıysanız, bunu video yayınlamak için kullanabilirsiniz. Ancak, yazılımı çalıştırarak ağa katılma seçeneğiniz de vardır ve ağın güvenliğini sağlar. Bu nedenle, ağ daha değerli hale geldikçe daha fazla ücret ve LPT ödülü kazanabilirsiniz. LPT'ye sahip olan herkes, ağın mümkün olduğunca faydalı ve değerli olmasını ister.

Normalde internet üzerinden video yayınlamak istiyorsanız ya bir şirkete bunu yapması için altyapı ve bant genişliği sağlaması için ödeme yaparsınız ya da kullanıcılarınızı kontrol etmelerine ve para kazanmalarına izin vermeleri karşılığında ücretsiz bir sosyal ağ kullanırsınız.

Livepeer'in durumunda, ağın kontrolünde merkezi bir şirket yoktur. Ağdan ve yayıncı ücretlerinden üretilen LPT'yi kazanma rekabeti, herkesin en verimli donanımı/yazılımı çalıştırarak ve ağa hizmet etmek için en ucuz elektriği ve bant genişliğini kullanarak karlarını maksimize etmeye çalışmasına izin verecektir.

Livepeer Binance'te listeleniyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ