Liverpool'un gelecek sezon için forma sponsoru olarak devralmak isteyen firmalarla pazarlık yaparken bir kripto para borsası ve bir blok zinciri projesi ile görüşüldüğü bildiriliyor.

Liverpool, Kripto Firmasının Ana Forma Sponsoru Olduğu İlk Premier Lig Kulübü Olabilir

Liverpool'un gelecek sezon için forma sponsoru olarak devralmak isteyen firmalarla pazarlık yaparken bir kripto para borsası ve bir blok zinciri projesi ile görüşüldüğü bildiriliyor. Kriptoların anti-çevre koruma olduğu algısı ve Liverpool'un son zamanlarda NFT'leri satma konusundaki zayıf çabası göz önüne alındığında, hareket cesur olacaktır.

Kripto para firmaları gün geçtikçe daha büyük ve daha etkili hale geliyor ve spor, pazarlama için kilit bir sektör haline geldi. Crypto.com, eski Staples Center'ın isim hakları için 700 milyon dolar ayırdı ve FTX, diğer birçok anlaşmanın yanı sıra Miami Heat stadyumu için 135 milyon dolar ödedi. Ancak şu ana kadar hiçbir kripto firması İngiltere Premier Ligi için forma sponsoru olmayı başaramadı. Raporlara göre, Liverpool'un bir kripto para bağına baktığı söylendiği için, bu çok daha uzun sürmeyebilir.

Liverpool, Manchester United'dan sonra İngiltere'nin en başarılı ikinci kulübü ve dünya çapında yüz milyonlarca hayranı var. Bu, ana gömlek sponsoru olmayı çok önemli kılıyor. 2010'dan beri Standard Chartered bankası sponsoru oldu, ancak bu anlaşma bu sezonun sonunda Mayıs ayında sona eriyor.

Halihazırda, birkaç şirket Liverpool ile ortak olmak için sıraya girdi ve The Athletic'e göre, bu onur için yarışanlar arasında iki kripto firması var. Yayın, birinin kripto borsası, diğerinin ise bir blockchain projesi olduğunu iddia ediyor.

Bu kuruluşların son yıllarda elde ettikleri astronomik gelirler göz önüne alındığında, bir borsanın Liverpool'un ana forma sponsoru olmaya zorlaması şaşırtıcı değil. Kripto firmaları ve spor işletmeleri arasındaki en büyük iki ortaklık, sırasıyla Crypto.com ve FTX borsaları tarafından yapıldı. Binance, Coinbase, Bitci ve daha fazlası spor takımlarına sponsorluk yapıyor.

Herhangi bir İngiliz kulübünün en iyi sezonunu geçiren ve hala dörtlü kazanma yolunda olan Liverpool, bir kripto firmasıyla ortak olan ilk kişi olmayacak. Arsenal, Manchester City, Everton ve Leeds United gibi şirketler, kulüp taraftar jetonlarını satmak için taraftar token platformu Socios ile ortaklık kurdu. Manchester United ayrıca, eğitim seti için yılda 20 milyon dolarlık bir anlaşmada Tezos ile ortaklık kurdu.

Liverpool bir kripto firmasıyla ortak olursa, iki sezonda 90 milyon dolar kazanacak. Ancak, hayranların gemide olup olmayacağına dair bir bilgi yok. İngiliz kulübü Crystal Palace, taraftarlarının Socios ile ortaklığına karşı şirketi parazit olarak nitelendiren pankartlar açarak isyan ettiğini gördü.

Liverpool, NFT'lerde de elini denedi, ancak pek başarılı olmadı. Açık artırmaya çıkardığı 171.000 NFT oyuncu ve teknik ekipten sadece 10.000'i satın alındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ