Livetree, TV ve filmler ile Blockchain

Film ve TV telif hakkı lisansına ve yönetimine ayrılmış dünyanın ilk blockhain tabanlı platformu yeni ortaklıkları da yaratıyor. Dünyanın ilk kripto para oyunu gösterisi olan CryptoShare duyuruldu

Merkezi olmayan, öncü bağımsız film yapımcısı Christopher Arcella ve ortak yapımcı Erik Vesterlund'un blok zinciriyle ilgili bir film ve serisi yapacaklar.

LiveTree nedir?

LiveTree, film ve TV'nin gücü sayesinde blok zincirini ve potansiyelini kitlelere taşıyacak iki yeni işbirliği ve projeyi duyurdu.

LiveTree, film ve TV endüstrisi için crowdfunding platformu. Geçen yıl küresel 1 milyar dolarlık sektörün İngiltere pazarındaki payının yüzde beşini elde etti. Kısa bir süre önce, dünyanın ilk blok zinciri tabanlı, TV ve film için üretken ve dağıtım platformunun (LiveTree ADEPT) değerini destekleyen yeni tokenleri için halka açık bir satış başlattılar.

LiveTree aracılığıyla başlatılan iki yeni proje, bu hafta ADEPT platformunun işlevselliğine mükemmel bir şekilde bağlanan blokaj teknolojisinin gücü ve kullanımları konusunda daha geniş bir dünyayı eğitmeyi hedefleyen konuyla ilgili olarak açıklanıyor.

CryptoShare Yarışma Programı

Şu anda geliştirme aşamasında olan CryptoShare, izleyicinin kazanan takımın simgelerini satın alarak kazanabileceği dünyanın ilk şifre saklama oyunu. İlk olarak, geleneksel TV ağlarına yeniden biçimlendirilmiş bir sürüm satmak amacıyla LiveTree'nin Netflix tarzı platformu Blossom TV aracılığıyla çevrimiçi olarak gösterilecek.

Çok sayıda blockchain yatırımcısı, seçilen sayıda canlı ICO sahasını izleyecek ve izleyiciye çeşitli blok zincir kullanım durumlarının dengeli ve objektif bir görüntüsü verecek şekilde alanlarının göreceli avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacaklar. İzleyiciler ve token sahipleri, hakem heyetin yanında ilerlemek için ekiplerin ne yapmaları gerektiğini seçmeye yardım ediyor.

Kazanan takıma 1 milyon token verilecek ve bunun karşılığında kazanan şirket tokenlerin bir yüzdesini token sahiplerine geri verecek ve elde edilen gelir token simgesinin değerini artırmak için kullanılacak. Kazanan takımın belirteç tahsisinin yüzde beşi de kazanmış olan takımın seçtiği kar amacı gütmeyen stratejik bir ortağa adanacak.

Dizi film ve film yolda

Merkezi olmayan, öncü bağımsız film yapımcısı Christopher Arcella ve teknoloji ortak yapımcısı Erik Vesterlund'la film ve dizi işbirliği yapıyor. Amari Cheatom'un (Django Unchained, Yeni Yönetim Altında Aşk, Miki Howard Öyküsü, Gece bizi yakalar) başrolünde olan genç bir ekonomist profesörün hikayesini, sağlıklı şüphecilik objektifi aracılığıyla blok zincirinden öğrenirken anlatıyor.

Hikaye, teknolojiye alışkın olmayan kişilere bazı temel ilkeler kazandırmak için kurgusal bir ortamda eğitimsel bir anlatım sunmak üzere yazılmış. Pilot, Blossom TV platformunda incelenecek ve bu yıl New York City'de çekilecek ve Sonbaharda gösterime girecek.

Vesterlund, geçtiğimiz yıl 130.000 aboneye ulaşan Ivan On Tech YouTube kanalının bir yapımcısı ve blockchain yenilikleri konusunda haber ve analiz konusunda uzmanlaşmış en etkili medya platformlarından biri olarak gösteriyor.

LiveTree TV ve film endüstrisinde neden devrim yapabilir?

LiveTree ADEPT, özellikle film ve TV içeriği için blok-temelli finansman ve dağıtım hizmetleri sağlayan tek platform olan global 1 milyar dolarlık crowdfunding ve 2.5 milyar dolarlık geleneksel TV dağıtım pazarlarından bir pay almak için güçlü bir konumda yer almaktadır. Bu platformda tamamen yeni bir pazar yaratmaktadır.

LiveTree, film ve TV yapımının iki önemli alanı boyunca maliyet tasarrufu ve işlevsellik konusunda önemli avantajlar sunuyor:

Finansman - Ödül tabanlı crowdfunding'e ek olarak, blokçunun gücü, proje yaratıcılarının, fikri mülkiyet telif haklarının bir kısmının dağıtım satışı karşılığında ya da içeriklerinin gelecekteki değerinin bir payı olarak karşılığında destekçilerden kaynak temin etmek için LiveTree'yi de kullanabileceği anlamına gelir. Bu sözleşmeler otomatik olarak güvence altına alınmış ve blok zincirinde günlüğe kaydedilerek ücretlendirme ve muhasebe işlemleri kesintisiz, şeffaf ve otomatik hale getirilmiştir. Bu model 'normal' insanların içeriğe yatırım yapmalarını ve içerikten kazanç sağlamalarını sağlar ve günümüz baskın stüdyolarının kullandığı içeriği geliştirmeye yönelik sansürü ve 'çerez kesici' yaklaşımını azaltmaya yardımcı olur. Dahası, LiveTree'nin crowdfunding için yaptığı ücretler, yüzde beş ila yüzde 20 arasındaki endüstri ortalamaları ile karşılaştırıldığında yüzde 2.5 ve işlevselliği özellikle film ve TV endüstrisinin ihtiyaçlarına göre uyarlandı.

Dağıtım - bu düşük ücretlerin bir sonucu olarak, satış acenteleri ve distribütörleri yeni içeriğe oldukça düşük bir maliyetle erişebilirler. Ayrıca, birçok çevrimiçi kanallardan şeffaf gelir dönüşü olanakları da açılıyor.

Token Satış  Ayrıntıları

LiveTree Token (SED) satışı 31 Ocak'ta başladı, satış öncesi satılan toplam 1,111,131 Token ile start aldı ve küçük bir hedefi başlarken geçmiş oldu. Bu, projenin şimdi yeşil ışık yaktığı ve kesinlikle ilerleyeceği için bugün yatırımcıların daha az risk üstleneceği anlamına geliyor.

Token simgesi, sabit bir miktarla oluşturuldu. Token projeleri ve Blossom TV abonelikleri de simge için talep yaratıyor.

30 Milyon dolarlık sabit tutara ulaşılamazsa, satılmayan Token simgeleri yakılacaktır. Token fiyatı 0.001 ETH ve 1.5 ETH veya daha fazla katılımcılara indirim uygulanıyor. Minimum satın alma limiti yok. Ödeme sadece ETH (Etherum) ile yapılabiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ