Bir Washington eyalet sakini, gizli ajanları gizlemek için Bitcoin olarak 140.000 dolar nakit sattıktan sonra kara para aklama ile suçlanıyor.

LocalBitcoins Kullanıcısı Kripto Para İle İnsan Kaçakçılığından Suçlanıyor

Bir Washington eyalet sakini, gizli ajanları gizlemek için Bitcoin olarak 140.000 dolar nakit sattıktan sonra kara para aklama ile suçlanıyor.

Bothell’den 26 yaşındaki  Kenneth Warren Rhule, Nisan-Aralık 2018 arasında, çoğu zaman Seattle bölgesindeki Starbucks kafelerinde, İç Güvenlik Soruşturmaları ajanlarıyla bir araya geldi.

Gimacut9 adı altında localbitcoins.com'da işlem gören açık olmayan şikayete göre, operasyonlarının gelirleriyle takip edilemez Bitcoin satın almak isteyen "suçlu olarak poz veren" ajanlarla en az yedi anlaşmayı kapattığı iddia ediliyor. Rhule'ye Ukraynalı kadınları fuhuş amacıyla ABD'ye getirdiklerini söylediler.

Uyuşturucu Uygulama Ajansı'ndan Özel Ajan Victor Morales şikayette şunları söyledi:

“Rhule bu işlemleri, gizli ajan, ilgili paranın en azından bir kısmının insan kaçakçılığının gelirlerini temsil ettiğini açıkladıktan sonra bile gerçekleştirdi.”

Rhule, Salı günü ABD'nin Seattle Bölge Mahkemesi'nde göründü. O, lisanssız para ileten bir iş yapmak ve beş adet aklama para enstrümanları yürütmekle suçlandı. Şikayette Müşteri Kimliğinizi Tanıyın doğrulama kontrollerini gerçekleştiremediği belirtildi.

Kara para aklama suçlamaları 20 yıla kadar hapis cezasını gerektirirken, esrar suçlamaları en az beş yıl hapis cezası ve en fazla 40 yıl cezalandırılabilir.

Rhule'nin uyuşturucu operasyonlarına sahip olduğu iddia ediliyor

Bir keresinde, Bitcoin'in başarılı bir şekilde yatırıldığını onaylarken, Rhule'un “5,10 veya 20,000 kilo” CBD (Cannabidiol) siparişleri yapmakla övündüğü iddia edildi.İşlemde, hash yağı da dahil olmak üzere lisanssız bir marihuana ürünleri iş imalat ürünleri yürüttüğü tespit edildi. Esrarın ekinleriyle pozlanan Rhule resimleri de dahil olmak üzere Google, iCloud ve Instagram hesaplarına yüklenen fotoğraflar ile sofistike büyüyen operasyonlarını belgeledi.

Ayrıca esrar üretmek ve dağıtmak için komplo kurmakla suçlandı.

Bitcoin satıcısı Monero'nun erdemlerini övüyor

Rhule, gizli ajanlara Bitcoin'in sadece sahte anonim olduğunu ve "% 100 anonim bir kripto para birimi" olduğunu söylediği Monero'nun erdemlerini övdü:

Rhule, UCA-1'e Monero'nun herhangi bir kripto para birimi ile aynı kavram altında çalıştığını ve önemli bir uyarı ile blok zincirinde doğrulanabilir olduğunu açıkladı: cüzdan adresleri izlenemedi. ”

 "Gimacut9" LocalBitcoins hesabı en son 1 Temmuz 2019'da bir anlaşma yaptı ve Kasım 2019'dan itibaren yasaklandı. LocalBitcoins artık kripto para alım-satım seçeneği için nakit para sunmuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ