Güney Amerika'da Bitcoin'e Talepte Patlama

LocalBitcoins’te Alımlar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Geçtiğimiz hafta en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin’in bazı piyasalara ciddi derecede zararları oldu.

P2P bitcoin borsaları Localbitcoins, Paxful ve Bisq borsalarındaki işlem hacimleri izleyen Coin Source, izleme kaynağından elde edilen verilere göre, özellikle Güney Amerika’da 6 Nisan’da yedi gün boyunca çok büyük miktarda fiat döviz kuru el değiştirdi.

Geçen yıl istikrarlı bir şekilde artan Venezuela'daki Localbitcoins hacmi geçen hafta da yükselişteydi. Toplamda 26,4 milyar Bolivar (VES) platformda el değiştirdi.

Venezuela’nın para birimi Bolivar’ın ülkenin istikrarsız politik ve ekonomik durumundan kaynaklanan ciddi derecede değer kaybı nedeniyle Venezeuelalılar Bitcoin’e ve kripto para piyasasına yöneliyor.

Caracas merkezli bir danışman, geçen ay BBC News'e verdiği röportajda, "Pek çok Venezuellalı, Bitcoin'i, yüksek enflasyonla kalıcı mücadele etmek için kullanıyor açıklamalarında bulunmuştu. Venezuelalılar Bitcoin ticaret platformu LocalBitcoins’e birkça kez hayatlarını kurtarmışçasına bağlılar.

Geçtiğimiz hafta, yatırımcı ve Bitcoin boğası Tim Draper, Arjantin’in Cumhurbaşkanı ile görüşmüş ve ona Bitcoin’den bahsetmişti. Arjantinli halk, bu görüşmenin ardından Bitcoin’e her zamankinden daha fazla peso yatırma kararı almıştı.

Özellikle Amerika kıtasında, Peru, Şili ve Meksika gibi ülkelerde Bitcoin’in kullanım oranı belirgin bir şekilde artıyor.

Basın saati itibariyle, Bitcoin, yüzde 30'luk bir artıştan sonra boğa koşusunun yedinci gününde. Altcoin piyasası, Bitcoin’in günlük yüzde 1.5’lik büyümesinin ardından biraz da olsa baskılanmış hissiyatı vermeye başladı. 8 Nisan itibariyle Bitcoin ve Ethereum yükselişine devam ederken birçok popüler altcoin düzeltme hareketine başlamış gibi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ