LocalBitcoins, hareketi 1 Mart'ta duyurdu.Ukraynalılar yerel para birimine çevirebilir ve ücret ödemeden Bitcoin alabilirler.

 LocalBitcoins, hareketi 1 Mart'ta duyurdu.Ukraynalılar yerel para birimine çevirebilir ve ücret ödemeden Bitcoin alabilirler.Ülkeye kripto bağışları akmaya devam ediyor.

Eşler arası ticaret platformu LocalBitcoins, bir dayanışma gösterisi olarak Ukraynalı kullanıcılar için tüm ücretleri kaldırdı. Ülke vatandaşları artık herhangi bir ücret ödemeden Bitcoin alabilir ve yerel para birimine çevirebilir.

LocalBitcoin eşler arası ticaret platformu, ülkenin ve vatandaşlarının Rusya tarafından kuşatılmasına yardım etme katkısının bir parçası olarak Ukraynalı kullanıcılar için tüm ücretleri kaldırdı. Platform, hamleyi 1 Mart'ta Twitter üzerinden duyurdu ve ülkedeki ve yurtdışındaki Ukraynalıların ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı alacağını söyledi.

LocalBitcoins, Ukrayna halkına verdiği mesajda “temel değerinin özgürlük olduğunu” söyledi. Sonuç olarak, ücretin kaldırılması, Bitcoin'in Ukrayna cüzdanlarına alınmasını ve Bitcoin'in Ukrayna Grivnası'na dönüştürülmesini içerecek.

Ukrayna'ya yapılan kripto bağışları 20 milyon doları aştı. Ülke, bağışçıların katkı gönderebileceği bir Bitcoin ve Ethereum cüzdanını resmen yayınladı. Ukrayna NFT'leri de son birkaç günde popüler hale geldi ve her Ukrayna vatandaşı için 43,2 milyon kadar basıldı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, yaptırımların ardından kripto platformlarının Rus adreslerini engellemesini istedi. Bazıları hemfikir, bazıları ise meselenin bu kadar basit olmadığını söylüyor.

Kripto Dünyası Ukrayna'ya Katkıda Bulunuyor

LocalBitcoins, kripto varlıklarından büyük destek gören Ukrayna'nın yardımına gelen en son platform. Bununla birlikte, kripto alanı evrensel olarak batılı hükümetler ve onların kararları ile uyumlu değildir. Rusya'daki operasyonları kapatmadığı için birçok kripto platformuna yüksek sesle eleştiri geldi.

Hükümetler, Rusya ve yaptırım uygulanan bireylerinin yaptırımların etkilerinden kaçınmak için kripto kullanabileceklerinden endişe duyuyor. Kraken CEO'su Jesse Powell gibi birçok kripto platformu ve yöneticileri, tüm Rus kullanıcılar için hizmetleri durdurmanın doğru olmayacağını söylüyor. Powell, bunun için yasal bir gereklilik olması gerektiğini söyledi.

Bazı platformlar orta yol almayı tercih ediyor. Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, tüm Rus kullanıcılarının değil, yaptırımlı listelerdekilerin hesaplarını donduracağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ