Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen ve uzun süredir İspanyol kulübü Barcelona'dan Fransız kulübü Paris Saint Germain'e (PSG) transfer oldan Arjantinli futbol süperstarı Lionel Messi, bir ödeme paketi aldı.

Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen ve uzun süredir İspanyol kulübü Barcelona'dan Fransız kulübü Paris Saint Germain'e (PSG) transfer oldan Arjantinli futbol süperstarı Lionel Messi, bir ödeme paketi aldı. Ödeme paketinde kripto paralar da var.

Kripto Para İle Ödeme

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre, Messi'nin yeni sözleşmesi için yapılan müzakereler, kulübün kripto para fan tokeninde ödenen bir imza ücretini içeriyordu. Bir temsilci raporu Reuters ile konuyu doğruladı ve token’ların diğer medya raporlarının 29 - 35 milyon dolar değerinde olduğunu tahmin ettiği bir "hoşgeldin paketinin" parçası olarak dahil edildiğini söyledi.

Kulüp, Messi'nin paketinin ne kadarının kripto varlıklar olarak ödendiğini açıklamazken, temsilci taraftar tokenlerinin "önemli" bir miktar değerinde olduğunu söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Manchester City ve AC Milan dahil olmak üzere dünya çapında farklı liglerde popüler hale gelen taraftar token’ları, sahiplerinin kulüple ilgili azınlık kararlarına oy vermelerine izin veriyor. PSG ve diğer kulüpler için token sağlayan şirket olan Socios.com, taraftar token’larının 2021'de şimdiye kadar ortak kulüpler için yaklaşık 200 milyon dolar kazandırdığını söyledi.

PSG'nin ortaklıklar sorumlusu Marc Armstrong, kulübün zaten kripto fan tokeninin faydalarını gördüğünü söyledi:

Önemli bir dijital gelir akışı yaratarak yeni bir küresel kitleyle etkileşim kurmayı başardık.

Transfer sonrası PSG tokeni % 20 yükselşi göstererek 48 dolara kadar çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ