Londra Futbol Borsası'nın (LFE) kurucusu Jim Aylward'ın platformunun kripto para tokenının fiyatını manipüle ettiği bildirildi.

Londra Futbol Borsası Kurucusunun Token Fiyatını Değiştirdiği İddia Ediliyor

Londra Futbol Borsası'nın (LFE) kurucusu Jim Aylward'ın platformunun kripto para tokenının fiyatını manipüle ettiği bildirildi.

News Talk 6PR’den Gareth Parker, Aylward'ın koinin arzındaki çoğunluk hissesini tutarak ve yatırımcıları manipüle ederek LFE tokenının fiyatını manipüle etmeyi kabul ettiğini kaydeden bir kayıt aldığını iddia ediyor. Sesin, LFE projesinde yer alan ortaklara gönderildiği iddia edildi.

Habere göre Aylward şu vurguyu yapıyor:

Fiyatı tamamen manipüle ediyoruz, token sahiplerinin yaklaşık % 95'ini kontrol ediyoruz.

Raporda ayrıca, futbol kulübü Perth Glory FC'yi satın alma niyeti olan Aylward'ın, 2010 yılında katma değer vergisi sahtekarlığı (KDV) nedeniyle tutuklanan James Abbass Biniaz'ın takma adı olduğu ileri sürüldü.

Aylward 6PR iddiaları hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak çevrimiçi bir sohbet odasında yayın yaptı ve şöyle dedi:

Suçlamalara cevap vermeyeceğim ve üzerime kişisel saldırıların projeyi etkilemesine izin vermeyeceğim.

 Açıklanan sese ek olarak, raporda LFE, New York Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde bir İspanyol La Liga futbol kulübünün satın alınması için bir teklifle bağlantılı olarak 777 Partners adlı Miami merkezli bir yatırım firması tarafından dava edildiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ