Bu yazımızda sizlere Loom Network Coin (LOOM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LOOM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Loom Network Coin (LOOM) Nedir?  İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi LOOM Coin

Bu yazımızda sizlere Loom Network Coin (LOOM) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LOOM Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Loom Network Coin (LOOM) Nedir?  

Loom Network (Loom olarak da anılır), Eylül 2018'de ana ağı Basechain'i başlattı. Basechain, Ethereum, Binance Chain ve TRON'u destekleyen birbirine bağlı çok zincirli bir platform olarak görev yapan Delegated Proof-of-Stake (DPoS) ağıdır.

Basechain, geliştiricilerin yüksek düzeyde ölçeklenebilir oyunları ve diğer büyük blok zincirleriyle etkileşime giren kullanıcıya yönelik dApp'leri dağıtmasına olanak tanır. Geliştiriciler, dApp'lerini bir kez Basechain'e dağıtabilir ve birden çok ağın kullanıcı tabanına erişim elde edebilir.

Loom Token Nedir?

LOOM tokeni, Ethereum ağındaki bir ERC-20 tokenidir, Basechain ağını güvence altına almak için kullanılan bir stake tokenidir ve ayrıca dApp geliştiricilerinin dapp'lerini BaseChain'de barındırmak için kullandıkları para birimi olarak kullanılır.

Herhangi bir LOOM sahibi, doğrulayıcıları desteklemeye yardımcı olmak ve ağın güvenliğini sağlamaya aktif olarak katılmak için tokenlerini Basechain'de devredebilir.

Bir stake tokeni olarak LOOM, katılımcıların ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmaya teşvik edildiği bir sistem sağlar:

Doğrulayıcılar: Tam bir doğrulayıcı node’u çalıştırmaya hak kazanmak için minimum 1,25 milyon tokenlik hisse gerekir. Seçilirse, doğrulayıcılar çekirdek ağ hizmetlerini gerçekleştirebilir (işlemleri doğrulamak, yeni bloklar önermek, yönetime katılmak vb.) ve çalışmaları için LOOM ödülleri kazanabilir.

Temsilciler: LOOM sahipleri, tokenlerini PlasmaChain Dashboard'dan herhangi bir doğrulayıcı ile proxy yapabilir, böylece ağı hangi node’ların çalıştıracağını seçmeye yardımcı olur, bu doğrulayıcının stake havuzuna katkıda bulunur ve potansiyel olarak ürettiği ödülleri paylaşır.

Geliştiriciler: DApp'lerini ağ üzerinde çalıştırmak için geliştiricilerin LOOM'da stake etmeleri ve sürekli ödemeler yapmaları gerekir. Bu 'barındırma' ücretleri sonuç olarak doğrulayıcılara hizmetlerinin karşılığı olarak ödenir.

Son kullanıcılar: LOOM, Marketplace için yerel para birimidir. Kullanıcılar LOOM kullanarak ürün alıp sattıklarında, komisyon ücretlerinin bir kısmı anında iade edilecek ve kalan tokenler, hisselerine ek ödüller olarak doğrulayıcılara geri aktarılacaktır.

Ticari ortaklık ve iş geliştirme ilerlemesi

ConsenSys: ConsenSys ile Ağustos 2018'de New York'ta bir blockchain oyun hackathon'una ev sahipliği yaptı.

GameWith: Haziran ve Temmuz 2018'de iki Tokyo hackathon'u düzenledi ve Japonya'nın en büyük oyun medya sitelerinden biri olan GameWith ile düzenli CryptoZombies atölyeleri düzenledi.

Mossland: Eylül 2018'de Mossland ile Seul'de bir hackathon düzenledi. Mossland, kullanıcıların sanal gayrimenkul alıp sattığı blockchain tabanlı artırılmış gerçeklik ("AR") oyununun yaratıcılarıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ