Loom Network'ün temsilcileri, kurumsal bir çözüme dönmüş olmalarına rağmen projenin aktif kaldığını açıkladılar.

Loom Network Projenin Ölümü Söylentilerine Yanıt Veriyor

Loom Network'ün temsilcileri, kurumsal bir çözüme dönmüş olmalarına rağmen projenin aktif kaldığını açıkladılar.

9 Mayıs'ta, hizmet olarak platform olarak bir blockchain projesi olan Loom Network'ün artık aktif görünmediğini yazdık. Platformun temsilcileri o zamandan beri Cointelegraph'a halka açık bir şekilde yanıt verdi ve bu da projenin aslında canlı ve iyi olduğunu belirttiler.

Durağanlıkta iletişim

Ağın CEO'sunun ayrılmasının ardından proje, orijinal iş modelinden kurumsal bir çözüme döneceğini duyurdu. Takip eden haftalarda, Loom Network'ün validatörleri projeyi terk etti ve biri 31 Mart tweet'inde ağın öldüğünü söyledi.

İletişim, ekibin resmi sosyal sayfalarında durmuş gibi görünüyordu ve bu da topluluktaki birçok kişinin platformda neler olup bittiğini sorgulamasına yol açtı.

Loom Network yanıt veriyor

Ağdan temsilciler sonuçta netlik için yapılan çağrılara şu şekilde cevap verdiler:

“Hiçbir yere gitmedik ve zincir hala çalışıyor. Geliştirici telegram grubumuz ve alt dizilimimiz hala açık.”

Kısa bir süre sonra şirket Telegram'da resmi bir güncelleme yayınlayarak şirketin mevcut önceliklerini tartıştı ve kullanıcıları projenin durumu hakkında güncelledi. Topluluğun geliştiricilerine ve doğrulayıcılarına teknik destek ve hibe sağlama maliyetlerinin şirket üzerinde önemli bir yük yarattığını belirtiyorlar.

Basechain'lerinin lansmanından yaklaşık bir yıl sonra, “pek çok geliştirici ve bazı validatör bizden ek finansman sağlamamızı istedi. Bu alandaki diğer altyapı projelerini sübvansiyonlarla geride bırakmak zorunda kaldık.”

 Bu durumun artık sürdürülebilir olmadığı anlaşıldığında, validatörlerin Blockchain ölçeklenebilirlik platformu Matic gibi rakip projeler için ayrılmaya başladığını iddia ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ