LUNA, geçtiğimiz hafta değerinin yüzde 97,7'sini kaybetti ve şu anda 1,96 dolardan işlem görüyor ve UST 1 dolarlık sabit fiyatından daha da düşerek basın zamanında 0,45 dolara ulaştı.

LUNA, geçtiğimiz hafta değerinin yüzde 97,7'sini kaybetti ve şu anda 1,96 dolardan işlem görüyor ve UST 1 dolarlık sabit fiyatından daha da düşerek basın zamanında 0,45 dolara ulaştı.

Terra'nın kurucusu Do Kwon, projeleri kaydetmek için UST için sabitleyiciyi sabitlemek için daha fazla LUNA basmayı içeren ana planını Twitter'da açıkladı.

Terra'nın ekosistemi için karanlık bir hafta oldu. LUNA, kripto piyasasının projeye olan güveni ve çok istikrarlı olmayan UST stabilcoin ile ilişkisi sarsıldığı için serbest düşüşte. Geçen hafta, LUNA 2 doların altında ticaret yapmak için değerinin yüzde 98'ini kaybetti, ancak kurucu Do Kwon'un projeyi kurtarabileceğine inandığı bir ana planı var. Ama daha iyiye gitmeden önce daha da kötüleşebilir.

Basın zamanında, LUNA sadece geçen gün yüzde 94 ve geçen hafta yüzde 98 düşüşle 1,96 dolardan işlem görüyor. Bağlam olarak, LUNA her şey alevler içinde olmadan önce geçen hafta böyle bir zamanda 85 dolardan işlem görüyordu.

(LUNA'nın son 24 saatteki fiyat performansı).

Do Kwon, Twitter'da LUNA'yı kurtarmak için bir planı olduğunu söylüyor ve bu doğal olarak kripto hayranlarından çok fazla spekülasyona yol açtı. Bazıları, Sam Bankman-Fried'den Alameda Research'ün Jump Capital ile ilgilenen firmalardan biri olduğunu belirterek, bir dizi büyük para firmasının UST'yi kurtarmak için bir araya geldiğini iddia etti.

Kripto Topluluğunu Beklettikten Sonra, Kwon Sonunda Planını Açıkladı

Terra topluluğuna sempati duyarak başladı, "Son 72 saatin hepiniz için son derece zor olduğunu anlıyorum .Bilin ki bu krizi atlatmak için her birinizle birlikte çalışmaya kararlıyım ve kendi gücümüzü inşa edeceğiz. "

Kwon ayrıca, şirketinin UST arzını emmek için bir fiyat istikrar mekanizması kurduğunu, ancak “aynı anda bu kadar çok stabil coini emmenin maliyeti, zincirleme takas yayılmasını %40'a çıkardı ve Luna fiyatı düştü” dedi. ”

Arb'ler, süreçte bir kar elde ederken sabit fiyatı korumak için tüccarların UST için LUNA alıp sattığı ticaret stratejisi olan arbitraj anlamına gelir.

Terraform Labs kurucusu, ileriye yönelik tek yolun, yeniden fiyatlama yolculuğuna başlamadan önce çıkmak isteyen sabit para arzını emmek olduğunu biliyor. Bu bağlamda, LUNA'nın para basma kapasitesinin 293 milyon $'dan 1,2 milyar $'a dört katına çıkarılmasını öneren Topluluk Önerisi 1164'ü onayladı.

Bunun anlamı, Kwon'un dört kat daha fazla LUNA tokenini basacağı ve ardından UST stabilcoin'inin değerini dengelemeye çalışmak için bunları açık piyasada satacağıdır. Şu anda, LUNA fiyatı hırpalanıyor ve teklife göre hareket edildiğinde, arz neredeyse bir anda artacak. Doğal olarak arzdaki bir artış kripto için felaket olabilir, bu da daha iyi olmadan önce LUNA için daha da kötüleşebileceği anlamına geliyor.

Kwon ayrıca, tüm UST arzının teminat altına alınmasını sağlamaya yönelik planlar olduğunu, yani Tether ve USD Coin'in kullandığı model olan ve her UST için yedekte fon olacağı anlamına geldiğini ve bunun algoritmik yapısından bir adım geri adım attığını açıkladı. UST.

Güney Kore vatandaşı özetledi:

Terra'nın odak noktası her zaman uzun vadeli bir zaman ufku etrafında şekillendi ve bu Mayıs'ta, geçen yıla benzer bir başka aksilik, LUNAtics'i caydırmayacak. Kısa vadeli tökezlemeler, neyi başarabileceğinizi tanımlamaz. Önemli olan nasıl tepki verdiğindir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ